Az Elon Musk tulajdonába és irányítása alá került Twitternél mostanság senkinek sem biztos az állása, miután egy lendületes kezdéssel gyorsan kirúgtak 3700 embert, vagyis a korábbi állomány nagyjából felét, akik e-mailben értesültek az előkarácsonyi "ajándékról".
A megmaradó kollegák közül viszont nem mindenki húzza meg magát, ezért az új vezető most élesben demonstrálta, hogy hol húzódik a tűréshatára az ellenszegüléssel szemben.
A történet azzal kezdődött, hogy Musk néhány napja posztolt egy bejegyzést, amelyben elnézést kért a Twitter bizonyos országokban tapasztalható lassúsága miatt. A világ leggazdagabb embere ezt azzal indokolta, hogy az alkalmazás több mint 1000 rosszul konfigurált távoli eljáráshívást (Remote Procedure Call, RPC) kezdeményez, pusztán a főoldal rendereléséhez. Itt lépett képbe Eric Frohnhoefer, a cég egyik mérnöke, aki 6 éves androidos fejlesztői múltra alapozva tévedéssel vádolta meg az új főnökét.
I have spent ~6yrs working on Twitter for Android and can say this is wrong. https://t.co/sh30ZxpD0N
— Eric Frohnhoefer @ 🏡 (@EricFrohnhoefer) November 13, 2022
Ezt aztán további - leginkább érvekre és ellenérvekre szorítkozó - ütésváltások követték, amelyeket a beágyazott posztra kattintva bárki átfuthat, a lényeg azonban annyi, hogy néhány órával később Elon Musk egy másik hozzászólónak válaszolva közölte, hogy Frohnhoefer már kirúgásra került.
He’s fired
— Elon Musk (@elonmusk) November 14, 2022
Ezt pedig maga a mérnök is alátámasztotta egy fotóval a céges Macjéről, amelyen jelkóddal tiltották le a hozzáférését, cikkünk írásáig ugyanakkor a HR-osztály még mindig nem értesítette az állása elvesztéséről. Mindazonáltal nem Frohnhoefer az egyetlen, akit a twitteres aktivitása miatt találta házon kívül magát.
Egy másik programozó, Sacha Solomon szintén a fent idézett bocsánatkérős tweetre reagálva ment neki az új tulajdonosnak, lényegében azzal vádolva Muskot, hogy fogalma sincs, miről beszél. Nem sokkal később Solomon is közölte, hogy kirúgták a "shitpostolás" miatt, amit csak annyival kommentált, hogy az exfőnöke megcsókolhatja a hátsó fertályát.
Magyarán továbbra is elmondható, hogy a mikroblog nem éppen a csendes átszervezés útját járja, hiszen nemcsak az új funkciókat illető ötletelés (lásd a 8 dolláros hitelesítő plecsnik esetét) zajlik a világ szeme előtt, de a piti veszekedések is.