Oroszország inváziója után szinte egy emberként siettek a nyugati országok Ukrajna megsegítésére, de a szankciók és a különböző kormányzati támogatások mellett rengeteg magánszemély, jótékonysági szervezet, illetve vállalkozó is kivette a részét a segítségnyújtásból.
Elon Musk például a Starlink projekt segítségével igyekezett garantálni, hogy az ukránok könnyedén elérjék az internetet, ám érthető módon nem mindenki örült ennek a gesztusnak.
Az Orosz Szövetségi Űrügynökség, vagyis a Roszkoszmosz feje, Dmitrij Rogozin a Russia Todaynek nyilatkozva fejtette ki elégedetlenségét Musk akciója kapcsán. A fordítás szerint nem finomkodott, az biztos:
"Amikor Oroszország Ukrajna területén a legmagasabb nemzeti érdekei szellemében jár el, akkor Elon Musk megjelenik a korábban tisztán polgárinak nyilvánított Starlinkjével. Kimutatta a foga fehérjét, amire korábban már figyelmeztettem is, de a "muskofiljaink" azt mondták, hogy ő az asztronautika világának fénye. Tessék, nézzék meg, hogy megválasztotta a térfelét. Nem is okolom őt személyesen. Ez az a Nyugat, amiben sosem szabad bíznunk."
"...I warned about it, but our "muskophiles" said - he is the light of the world cosmonautics. Here, look, he has chosen the side. I don't even blame him personally. This is the West that we should never trust."
— Katya Pavlushchenko (@katlinegrey) March 2, 2022
Az erős nyilatkozatot Musk sem hagyta szó nélkül, és a Twitteren reagált rá a tőle megszokott módon:
"Az ukrán civil internet furcsa leállásokat produkált - talán a rossz időjárás miatt? - szóval a SpaceX segít megjavítani."
Ukraine civilian Internet was experiencing strange outages – bad weather perhaps? – so SpaceX is helping fix it
— Elon Musk (@elonmusk) March 3, 2022
Egyébként nem csak a SpaceX reagált az orosz-ukrán háborúra. Komoly szankciót vezetett be az Apple, illetve a két nagy processzorgyártó, az AMD és az Intel is, de hasonlóan reagált a Google, és még a hackerekből álló Anonymous is beszállt a harcba.