Ha hirtelen valami baj történik veled, vagy valakivel a közeledben, kapásból tudnád, mi a mentők vagy más segélyszervek telefonszáma? Meg úgy egyáltalán, tudod, mit kell ilyenkor tenni egy baleset vagy rosszullét esetén, amíg megérkezik a profi segítség? A napokban megjelent ÉletMentő nevű alkalmazás az összes ilyen problémát egyszerre kezeli, ezért érdemes letöltened, mert ki tudja, mikor mentesz te is a segítségével életet.
Az ÉletMentő appot az Országos Mentőszolgálat a Vodafone Magyarországgal közösen jelentette meg, de természetesen az ingyenes alkalmazás minden mobilszolgáltató ügyfele számára elérhető a Google Play és az App Store kínálatában. Egyik nagy előnye, hogy tárolja az előre feltöltött egészségügyi adatokat, melyeket segélyhívás során a mentők rendelkezésére bocsát, így a fontos tudnivalók azonnal rendelkezésre állnak. Az app hívásai ugyanúgy "klasszikus" segélyhívások, de már a hívás fogadásakor rendelkezésre áll és a monitoron látható egy digitális adatcsomag is.
A pontos helymeghatározásnak köszönhetően hatékonyabbá válhat a beteghez való kiérkezés is, ami különösen nagy segítség abban a helyzetben, amikor a bajbajutott eszméletét veszti a segélyhívást követően. Több hasznos, kiegészítő funkciót is tartalmaz az applikáció: POI adatbázisának köszönhetően megmutatja a felhasználóhoz legközelebb eső gyógyszertárak, kórházak, defibrillátorok elérhetőségeit, valamint egy általános elsősegélynyújtó kisokos is része. Ikonokon alapuló kialakításának köszönhetően az is tudja használni, aki nem tud beszélni, vagy nem érti a nyelvet.
Az ÉletMentő applikáció már három országban - Csehországban, Ausztriában és Szlovákiában - sikeresen működik. Csehországban már több mint 1 millióan töltötték le az alkalmazást, és több mint 40 ezer esetben adtak le segélykérést. A felhasználói visszajelzések alapján a leggyakrabban végtagtörések, allergiás reakció, illetve szívroham esetén kértek segítséget az applikáción keresztül. A hazai változat fejlesztése során felhasználják e három ország tapasztalatait, de kifejezett cél, hogy egy teljesen lokalizált, a hazai igényeknek megfelelő tartalom jöhessen létre.