Sok olyan esetről tudni, amikor valaki azért veszíti el mozgási képességét, mert valamilyen betegség vagy baleset idegi szinten teszi erre képtelenné. Ilyenkor általában az okozza a gondot, hogy az agyban megfogalmazott parancsokat sorvadás vagy külső tényező hatására az idegsejtek nem tudják eljuttatni a mozgatóidegekhez, így pedig hiába lenne a kar vagy a láb önmagában képes a működésre, nincs, ami vezérelje.
A Clinatec nevű cég által gyártott külső váz (exoskeleton) ötletét már megannyi sci-fi alkotásban láthattuk Ripley hadnagy rakodó robotjától a Crysis játékok szupererővel bíró páncéljáig, és a modern egészségügyben is kísérleteztek már ilyesmivel, de arra most láthatunk először példát, hogy egy teljesen lebénult személy kizárólag az agyhullámaival képes irányítani.
A Clinatec által kifejlesztett implantátumokban olyan chipeket találni, amelyek a páciens adott agyterületének aktivitását figyelik, és az innen érkező ingereket "lefordítják" a külső váz által feldolgozható parancsokká, majd továbbküldik a vezérlő egységbe. A cég a francia Grenoble-i Egyetem kutatóival együtt végezte az éles teszteket, ahol kifejezetten biztató eredmények születtek.
Természetesen a technológiát még van hová fejleszteni, egyrészt a "gondolatátvitel" pontossága és részletessége terén, másrészt az exoskeleton stabilitását is ki kell dolgozni, ez ugyanis most még csak egy felső felfüggesztés segítségével tud "talpon maradni". De ha a Boston Dynamics ugráló robotkutyái megoldották az egyensúlyozás feladatát, elképzelhető, hogy ezt a külső vázat is fel lehet ruházni hasonlóval a későbbiekben.