Az internet evolúciója során már számtalan kommunikációs forma elbukott, az e-mail azonban már több mint fél évszázada teszi a dolgát: az első, a ma is megszokott cimzett@domainnév.com struktúrájú üzenetet 1971-ben küldték, az internet elődjének számító ARPANET-en keresztül). Ennyi idő alatt sok minden megváltozott, például mára jelentősen megnőtt az igény az adataink védelmére.
A saját biztonságukra ügyelő felhasználók az erős jelszavak vagy épp VPN-kliensek mellett gondolnak az üzeneteik védelmére is. Sajnos a legnépszerűbb ingyenes e-mail-szolgáltatók, mint a Google, a Microsoft és a Yahoo nem tesznek így. Egyrészt, egyikük sem használ végponti titkosítást, a Google ráadásul a leveleink tartalmát is átböngészi, hogy ez alapján jeleníthessen meg személyre szabott hirdetéseket. Emellett, az említett cégeknek nem túl példás a bizonyítványa, ami az adatszivárgásokat illeti, így aki kényes az ilyesmire, jól teszi, ha kifejezetten olyan szolgáltatást keres, ahol az adatvédelemre helyezik a hangsúlyt. Lássuk, melyek a legjobb lehetőségek!
A Proton márkanév 2013 óta egyet jelent az online biztonsággal: a céget az Európai Nukleáris Kutatási Szervezet, a CERN tudósai alapították. A székhelye Svájcban van, ahol egyébként is komolyan veszik az adatok védelmét, nem véletlen, hogy a ProtonMailt sokan a legjobb biztonságos e-mail-szolgáltatónak tartják.
Gyere, és legyél te is PCW Max tag!
Olvasd tovább minden cikkünket és élvezd a tagoknak járó extra kedvezményeket egész hónapban akár egy pizzaszelet áráért!
Kipróbálom