Sajnos nemcsak az egészségügyre és a mindennapi életre nézve jelent súlyos problémát a koronavírus, hanem számos iparág is nehéz helyzetbe került a világban tomboló járvány miatt. Az elmúlt időszak hatásai remekül érzékelhetők például a számítástechnikai piacon, hiszen az ellátói lánc akadozása már alapvetően elég kellemetlen, a megnövekedett kereslet pedig csak még tovább rontott a helyzeten, ennek pedig az lett a végeredménye, hogy súlyos készlethiány alakult ki több új műszaki cikk kapcsán is.
Tekintve, hogy rengeteg alkatrész használ különböző félvezetőket, nyilván komoly problémát jelent ezek korlátozott száma, és nagyon úgy tűnik, hogy a jövőben nem is igazán fog változni a helyzet. Korábban már az Nvidia és az Intel felől is hallhattunk baljós jövendöléseket, de nemrég az IBM elnöke, Jim Whitehurst a BBC-nek adott interjújában arra figyelmeztetett, hogy a chiphiány még néhány évig eltarthat.
Habár a koronavírus elleni oltások megjelenésének köszönhetően némileg javult a járványhelyzet, de ettől még a nem oldódik meg a probléma egyik percről a másikra. Whitehurst elmondása alapján elég nagy késés van egy technológia kifejlesztése, a gyártási folyamat, illetve a chip megjelenése között, viszont úgy véli, hogy az iparnak ki kell találnia, miként lehetne megoldani az újrahasznosítást, valamint kitolni a technológiák szavatosságát és az eszközök élettartamát a hiány megszüntetésének érdekében.