Minden évben készül felmérés arról, hogy melyek a leggyakoribb jelszavak, és mindig rácsodálkozunk, mennyire sokan használják például az 123456-ot (ami 2020-ban az élre állt), a "password" szót, az "iloveyou"-t, vagy a "qwerty"-t. Szintén népszerűek a gyerekek, állatok nevei, és sokan ugyanazzal a jelszóval regisztrálnak mindenhova, amivel jelentős veszélynek teszik ki magukat.
A Beyond Identity kutatásában 1015 embert kérdeztek meg biztonsággal kapcsolatos gyakorlataikról, és mint kiderült, a válaszadók több mint harmada megpróbálta már kitalálni egy hozzá közel álló személy jelszavát - 73%-ban sikerrel.
Gyakori módszer, hogy átnézik a célpont közösségi médiás fiókjait, és az onnan szerzett infókat (gyerek neve, kisállatok neve, stb.) felhasználva próbálkoznak. Legtöbbször telefon feloldására és e-mail-fiókok megnyitására törekednek. Néha egyáltalán nem kell megerőltetniük magukat, ugyanis vannak, akik készséggel megosztják másokkal streaming fiókjaik jelszavát, és nem veszik a fáradságot, hogy legalább ezt valami randomra változtassák.
A válaszadók 27%-a mondta, hogy véletlenszerűen egymás után helyezett betűket használ a jelszavában, és az X generáció tagjai lelkesebben használnak jelszógenerátort. Az olyan megoldások, mint az Apple eszközökön gyárilag elérhető iCloud kulcskarika, a LastPass vagy a 1Password segíthetnek, hogy megjegyezhetetlen jelszavakkal biztosítsuk be magunkat, amiket aztán bármikor előhúzhatunk az alkalmazásokból.
A Microsoft mindeközben lehetővé tette, hogy jelszó nélkül lépjünk be fiókjainkba, így gyorsabban, autentikátor segítségével tudunk bejelentkezni, nem kell megjegyeznünk egy kódsort, sem attól tartanunk, hogy azt bárki megszerzi, kitalálja.