Egyre több eszközre elérhető a nemrég megjelent Android 12-es verzió, ez azonban közel sem jelent azt, hogy mindenki eszetlenül frissíteni kezdi a telefonját.
A Google operációs rendszereinek valamelyik kiadását futtató mobiloknál amúgy is árnyaltabb a dolog mint az iOS-es eszközök esetén, itt ugyanis jellemzően rövidebb ideig támogatottak a mobilok, így kevesebb, még használatban lévő eszközön ugrik fel az új rendszerre való frissítés lehetősége.
A Google 2018 végén abbahagyta az operációs rendszerére vonatkozó statisztikák havi jelentését, azonban időről-időre még mindig kihoznak 1-2 számadatot, amiből tájékozódhatunk például arról, hogy melyik Android főverzió a legtöbb felhasználó által használt.
Általában kijelenthető, hogy jó, ha a felhasználók hajlandóak a frissítésre, akkor ugyanis bíznak a szoftver fejlesztőjében, ezáltal pedig több funkcióra, gördülékenyebb használatra és további előnyökre tehetnek szert. Ezért is szerencsés, hogy a legutóbbi két főverzió együtt összesen a tulajdonosok eszközeinek több mint 50%-án fut.
A 2020. szeptember 8-án elrajtolt Android 11 az eszközök 24,2%-án van napi használatban, mégsem ez a legnépszerűbb, hiszen elődje, az Android 10 a felhasználók 26,5%-nál teljesít még mindig napi szolgálatot.
Érdekesség, hogy jóval korábbi rendszerek is a mai napig aktívak, így például a Nougat 6,3%-on, a Lollipop 3,9%-on áll, de még a 4-es főverziót is használja az eszközök 0,6%-a. A Google egyébként azért adja ki ezeket a számokat, hogy ezzel is segítsék az alkalmazásfejlesztőket, ebből ugyanis jól látszik, hogy mire igen, és mire nem érdemes már optimalizálni.