Február 18-án az IRS, az Egyesült Államok adóhivatala pert indított a Facebook ellen. A hatóság szerint a közösségi óriás szándékosan alulértékelte 2010-ben a szellemi tulajdonát, hogy elkerülje 9 milliárd dollárnyi adó megfizetését. A tárgyalás négy hétig is eltarthat, a Facebook számos senior vezetőjét beidézték tanúként. Érdekes módon Mark Zuckerberg ügyvezető meghallgatására nem tartanak igényt.
Az ügy azután robbant ki, hogy az IRS azt állította, a Facebook a szellemi tulajdonának egy részét átadta az írországi leányvállalatának azért, hogy csökkentse az adóterheit. 2010 és 2016 között az említett fiókrészleg közel 14 milliárd dollárt fizetett az anyavállalatnak (jogdíjként).
A Facebook szerint kockázatos volt a 2010-es szellemi tulajdon-átadás, mivel a cégnek nem volt árbevétele mobilos hirdetésekből, továbbá a nemzetközi üzlete csak akkor indult be. Éppen ezért kitart amellett, hogy annak idején megfelelően mérték fel a szellemi tulajdon értékét. Ha a bíróság az IRS javára dönt, az több mint 9 milliárd dollárjába fájhat a szolgáltatónak.