Robert "Buz" Chmielewski egy olyan férfi, aki fiatal korában komoly balesetet szenvedett, aminek következtében csak alig tudja mozgatni a karjait, és alig érez azokkal. Számára nagy áttörést jelentett, hogy nemrég úgy tudott Twinkie piskótát enni, hogy agyvezérelt robotkarok adták a szájába. Ennek persze orvosilag is komoly előzménye volt.
Két éve a férfi 10 órás agyműtéten esett át, egy olyan klinikai teszt részeként, amelynek célja az volt, hogy a résztvevők az őket segítő eszközöket idegi jelekkel vezérelhessék. Az agya két oldalába így hat elektródasort ültettek. Ennek segítségével tudja mozgatni a két protézist (robotkart), hogy megetesse saját magát.
A tudósok az agy-számítógép interfészt a robotikával és mesterséges intelligenciával azért kombinálják, hogy a sérült emberek a fontos feladatokra koncentrálhassanak. Így a robotkarokkal azt is meg tudják határozni, hol és mekkora falatot vágjanak például a késsel és villával, az agyi jelek pedig segítenek a robotkarok pontosabb mozgatásában a szoftvernek.
A kutatások tovább folytatódnak arra vonatkozóan, hogyan lehet ilyesmit megoldani komoly műtétek nélkül is. Addig azonban a sérültek számára nagy áttörést jelenthetnek az ilyen gyakorlati megoldások.