A Facebook mérnökei kifejlesztettek egy új eljárást annak érdekében, hogy azonosítsák és megállítsák a káros viselkedést a közösségi oldalon, úgy mint trollkodás, spammelés, fegyver- vagy drogkereskedelem. Immáron minden effajta viselkedést tudnak szimulálni mesterséges intelligencia által működtetett botokkal egy párhuzamos, alternatív Facebookon. A WW néven ismert szimulátor a Facebook valódi kódbázisára épül, Londonból irányítják a projektet, és azt remélik, hogy sok káros tartalmat segít majd kiszűrni.
A mérnökök számos ötlettel próbálkoznak a botok megállítására, például korlátozzák a percenként elküldhető üzenetek és posztok mennyiségét, és vizsgálják a változtatások hatásait. A Facebook szerint olyan ez a munka, mint amikor a gyorshajtást próbálják visszafogni a zsúfolt utakon, csak most facebookos felhasználókkal kísérleteznek (először nem igaziakkal).
Bár a gépi tanulás-alapú viselkedésszimuláció elég gyakori eljárás, a WW projekt azért érdekes, mert a valódi Facebook párhuzamos verzióján történik, webalapú szimulációként - persze numerikus adatokkal.