A kutatókat már hosszú ideje foglalkoztatja, hogy vajon mi található a Hold felszínén, illetve milyen érdekességekre lehet bukkanni az égitest rejtett zugaiban. Utóbbi kérdésre keresi a választ az Európai Űrügynökség, avagy a European Space Agency is, amely szervezet egyik divíziója kifejezetten a Hold barlangjainak felfedezésével foglalkozik.
Az ESA a University of Würzburg szakembereivel együttműködve ebből a célból alkotta meg a Daedalus nevű szerkezetet, amely egy 46 cm-es gömb rengeteg kamerával és szenzorral felszerelve. Ezt egy holdi barlangba eljuttatva lehet felmérni a helyszín felületét, környezeti tényezőit, illetve jég maradványainak felkutatására is alkalmas a beépített mérőknek köszönhetően.
Dorit Borrmann, a Daedalust fejlesztő csapat tagja egy interjúban elmondta, hogy a géphez erős burkolatot készítettek, hogy minél ellenállóbb legyen, illetve a kamerákat és a szenzorokat úgy szerelték, hogy azok teljes 360 fokban legyenek képesek az adatok befogadására.
Egyelőre nincs pontos időpontja, hogy az ESA mikor küldené a Daedalust a Holdra, viszont a szakértői csapat nagyon bizakodó azzal kapcsolatban, hogy a gép majd rengeteg hasznos információval fog szolgálni a további kutatások előrehaladásának érdekében.