Ha valaki egy sok százezer forintos, prémium kategóriás telefont vásárol, értelemszerűen azt várja el tőle, hogy legalábbis valamilyen szinten képes legyen ellenállni a különféle fizikai megpróbáltatásoknak és baleseteknek. Hiszen nem azért fizetünk ki egy kisebb vagyont, hogy utána egy másodperc alatt az egésznek búcsút inthessünk és úgy sirathassuk a készüléket, mint ahogy Gollam szipogott fájdalmas "dráááágaszáááág" kiáltások közepette a Gyűrű elvesztésekor.
Mondjuk valahol csókoltatjuk azokat a sajtótermékeket, amelyeknek belefér anyagilag az, hogy beszerezzenek csúcsmobilokat csak azért, hogy utána szanaszét törjék őket a tájékoztatás szent nevében - ha mi ilyesmit csinálnánk a teszttermékekkel, a gyártók magyar képviseletei onnantól egy használt zsebkendőt sem adnának nekünk kölcsön. De a lényeg, hogy a PhoneBuff kifejezetten töréstesztre eresztette össze a Samsung és az Apple jelenlegi legjobb készülékeit.
A Note 20 Ultra eredményeire már csak azért is kíváncsiak voltunk, mert itt debütált a korábban használt Corning Gorilla Glass 6 helyett a megerősített Gorilla Glass Victus, amely az előző generáció 1,6 méteres magassága helyett 2 méterről leejtett mobiloknál is azt állítja, hogy a kijelző túléli a kezelést. Nézzük!
Ahogy látható, nem is a "pofáraejtés" bizonyult a legdurvább próbatételnek, hanem az, amikor a telefonokat a hátlapjukra csattantották. Itt a Note 20 Ultra is óvatosan berepedezett az egyik sarkán, de az iPhione 11 Pro Max hátsó felülete konkrétan ripityára tört. Ehhez képest a sarokra ejtésnél csak apró lepattogzásokat lehetett tapasztalni.
A kijelzőre ejtésnél aztán gyorsan láthatóvá vált a két mobil borítása közötti különbség. Az iPhone már első puffanás után majdnem saroktól sarokig repedt panelt produkált, míg a Samsung mobilon egy karcolást sem lehetett látni. A bónusz körökben 10 további hátlapra ejtés következett másfél méterről: míg az iPhone hátlapja szó szerint elkezdett leválni és többek között a kamerák is működésképtelenné váltak, a Note 20 Ultra esetében még a legvégén sem lehetett törést felfedezni, csupán a fénybe fordítva lehetett észrevenni apróbb karcokat - a készülék pedig kamerástól, kijelző alá rejtett ujjlenyomat-olvasóstól teljesen működőképes maradt.
Ezzel persze nem azt mondjuk, hogy innentől tessék nyugodtan kidobóst játszani a vagyonokért beszerzett Samsung csúcskészülékekkel, de az azért látszik, hogy a dél-koreai gyártó ezúttal jóval nagyobb hangsúlyt helyezett a biztonságra. Nemsokára viszont érkeznek az iPhone 12 sorozat tagjai, szóval minden bizonnyal utána találkozhatunk egy frissített teszttel is.
Frissítés: Érdemes ránézni két másik videóra is, amibe időközben belefutottunk. Itt eléggé pórul járt mindkét mobil.