Az Apple nagyon szereti az adatbiztonság zászlaja alatt hirdetni a saját termékeit, ami sikeres marketingstratégiának bizonyult. A tech óriás szerint semmilyen bizalmas infó nem hagyhatja el az általuk gyártott készülékeink memóriáját, de közben épp egy per pörög ellenük, amiért a Siri ok nélkül aktiválta magát, és az általa kihallgatott beszélgetések harmadik fél kezébe kerültek.
Még 2019-ben a The Guardian fülébe jutott, hogy egy minőségbiztosítási csapat szerződéses munkatársai belehallgathattak a Siri által felvett hanganyagokba. Az Apple segédje a gazdáik tudta nélkül aktiválta magát, és többek között "bizalmas orvosi adatokat, drogkereskedelem részleteit, és szexuális együttlétek hangjait" rögzítette. A Siri ezeket csak akkor hallhatná, ha a felhasználó szándékosan felébreszti őt a "héj, Siri" paranccsal, de ebben az esetben ez nem történt meg.
A hanganyagok ok nélküli rögzítése és harmadik fél kezébe kerülése miatt az Apple komoly jogi ügybe keveredett, amit most egy 95 millió dolláros megállapodással akar lezárni. Az Egyesült Államokban első fokon Jeffrey White bíró elfogadta a megállapodás feltételeit, aminek eredményeképp minden érintett jogosult lehet eszközönként 20 dollárnyi kártérítésre. Ezt a pénzt az érintettek maximum öt eszközre hivatkozva kérelmezhetik, és eskü alatt kell kijelenteniük, hogy a Siri tudtuk nélkül aktiválódott, és belehallgatott a magánbeszélgetéseikbe.
Nem az Apple az első cég, aki ilyen ügybe keveredett - a Google épp egy hasonló pert próbál megoldani, mert a virtuális asszisztensük aktivizálta magát a célszavak használata nélkül.