Az utóbbi években nyilvánvalóvá vált, hogy a mobilfüggőség hatalmas probléma, és majdnem minden embert érint valamilyen mértékben: egyszerűen túl sok időt töltünk az okostelefon kijelzőjének nézegetésével. Egy tanulmányban a WhistleOut arra vállalkozott, hogy megbecsüli, pontosan mennyit. Az eredményeik elszomorítóak: egy átlagos amerikai ember a kutatások alapján az egész életéből 9 évet tölt el azzal, hogy a mobilját (mobiljait) nyomkodja.
A legtöbb időt a millenniumi korosztály tölti a mobillal a kezében, naponta átlagosan 3,7 órát csak ezt a kicsi kijelzőt nézik. Az X generációnál ez 3 óra, a boomereknél 2,5 óra.
A világjárvány sajnos még tovább rontotta a helyzetet, még többen nyomkodják a telefont még hosszabb ideig, minden nap. Több beszélgetés, megbeszélés zajlik már online, és egyre több ügyet is online kell intézni.
A techfüggőség nem új dolog, de sajnos az okostelefonok az utóbbi években kritikus szintre emelték. Amennyiben te is sokat mobilozol, lehet, hogy ideje változtatni. Ha belegondolsz, hogy az életed 9 évét egy mobiltelefont nézve éled le, talán érdemes lehet alapos változtatásokat eszközölnöd a mindennapjaidban, és átértékelned, hogy mi a fontos az életben, és, hogy a technológiának segítenie kell azt, nem pedig elrontania vagy "elrabolnia".