Megfigyeléseink alapján az Apple Siri és Google Now hangasszisztensek egyelőre inkább csak érdekességek, a mobilozók többsége maximum kíváncsiságból próbálta ki a szoftvereket. A mindennapos használat elmaradásának több oka is lehet: sokaknak egyszerűen nincs szükségük ezekre az asszisztensekre, mások a privát szférájukat féltik, plusz általánosságban véve feszélyezően szokatlan egy telefonhoz beszélni.
Most újabb indokot kaptunk arra, hogy miért érdemes inkább kikapcsolni az asszisztenseket, vagy legalábbis letiltani a mikrofonon keresztüli folyamatos hallgatózásukat. A Berkeley Egyetem és a Georgetown Egyetem kutatói bebizonyították, hogy akár videók hangján keresztül is adhatóak álcázott parancsok a nézők készülékeinek, ugyanis az utasítások eltorzítása és háttérzajba mosása ellenére a készülékek megérthetik azokat.
Természetesen nem a fenti egyetemek kutatóinak jutott először az eszükbe ez a hackelési lehetőség. A számítógépes biztonsággal foglalkozó francia állami ügynökség (ANSSI) tavaly demonstrálta, hogy lehetséges rejtett hangparancsokkal teljes irányítást szerezni a iOS-es és androidos mobilok felett. A megoldásuk csak bedugott fejhallgatóval működött, ugyanis a headset zsinórjait antennaként használták, a támadáshoz használt elektormágneses jeleiket a füles mikrofonjából jövő beszédként értelmezték a mobilok.