Az okostelefonokon egyre kevesebb fizikai kapcsoló kap helyet, azonban vannak gyártók, akik gondolnak az érintőképernyőktől ódzkodó felhasználókra is, akik valódi gombokat kívánnak nyomogatni, mikor egy mobilkészülék kerül a kezükbe. A legtöbb ilyen megoldás természetesen nem mellőzi a tapizós képernyőt, a tulaj ugyanis egy speciális hibridet kap a pénzéért, melyet gazdagon elláttak nyomógombokkal, ám kijelzője az érintéseke is képes reagálni.
A fizikai nyomógombok elrendezése természetesen gyártófüggő, hisz van, ahol a klasszikus tárcsázós kialakítás mellett döntenek, ám a teljes QWERTY billentyűzet beszerelése sem ritka. Mivel sok szempontból előnyös lehet egy biztosabb gépelést garantáló fizikai felület, érdemes lesz odafigyelnünk a D csoport győztesére, hisz még akár egészen szép helyezést is elérhet.
A D csoport versenyzői:
Blackberry Q10
A BlackBerry egy azon gyártók közül, mely a kezdetektől fogva kitartóan kardoskodott a hibrid megoldások bevezetése mellett, Q10 jelzésű okostelefonja pedig nagyszerűen képes reprezentálni a kétféle kialakítás keverésének előnyeit.
A kanadai gyártó készülékébe épített még QWERTY gombsora mellett, egy 3,1 colos képátlóval és egyedülálló, 720x720-as felbontással rendelkező Super AMOLED érintőképernyőt is. Hardveresen is afelső kategória meghódítására törkedtek a Balckberrynél a készülék gyártásakor, hisz a Qualcomm Snapdragon S4-es processzor, a 2 GB RAM, illetve az Ardeno 225-ös grafikus gyorsító komoly erőgéppé teszi az apró mobilt. A Q10 egyetlen szépséghibálya, hogy a gyártó saját OS-ét futtatja, melynek piacterén meglehetősen limitált az elérhető alkalmazások szám
Evolveo StrongPhone WiFi
Az Evolveo Strongphone egy vérbeli strapatelefon, mely a klasszikus nyomógombos kialakítása mellett, vastag gumiborítást is kapott a gyártótól, melynek köszönhetően jól tűri a mostoha körülményeket is.
Sajnos a készülék megalkotásakor a gyártó inkább a külső biztonság kialakítására törekedett, mely kicsit háttérbe szorította a mobil hardveres képességeit. Szoftveres szempontból sem kényezteti el az Evolveo a telefon tulajdonosait, hisz csak néhány alapvető alkalmazást kapunk előre telepítve, ám abban biztosak lehetünk, hogy ezen készülék még akkor is használható lesz, mikor az androiddal szerelt társai már régen beadták a derekukat.
Motorola Droid 4
A Motorola készüléke, mint azt a hardveres felszereltsége is mutatja, már nem egy mai darab, azonban talán az egyik utolsó a szétcsúsztatható kialakítású Androidos készülékek közül, mely egykor nagy népszerűségnek örvendett.
A kijelző hátulja mögé rejtett, QWERTY billentyűzettel felvértezett mobil specifikációja, a 4 hüvelykes 540×960 pixeles felbontásával, kétmagos, 1,2 GHz-es Cortex A9 processzorával és PowerVR SGX540 grafikus gyorsítójával, ma már csupán az alsó-közép kategóriában állná meg a helyét.
Nokia Asha 301
Némiképp kilóg versenyünkből a Nokia készüléke, mely a legcsekélyebb jeleit sem mutatja annak, hogy okos lenne. Kijelzője nem érintésérzékeny, kialakítása a klasszikus modellekét idézi, nem találhatunk rajta fejlett operációsrendszert, azonban valamiért mégis képes sikeres lenni.
Titka, hogy azon vásárlók igényeit igyekszik kielégíteni, akik nem kívánna behódolni a kor érintőképernyős divatjának, hanem ragaszkodnak a régi, jól bevált nyomógombos felületekhez.
Szerinted melyik érdemli meg a továbbjutást? Válasz ki egy telefont a D csoport négy indulója közül és szavazz az Okostelefon-világbajnokság oldalán!
A játékban való részvétel regisztrációhoz kötött. Minden regisztrált felhasználót garantáltan megajándékozunk egy 500 forintos Foodpanda kuponnal (amit 1500 forint feletti bankkártyás fizetésnél válthatsz be). S mivel a bajnokoknak is szükségük van védelemre, a szavazók között az Okostelefon-világbajnokság során 30 darab egyéves ESET Mobile Security mobilvédelmi szoftverlicencet sorsolunk ki, valamint minden résztvevőnk esélyes arra, hogy a játék végén hazavigye a Benq W1070 Full HD-s házimozi projektorát a számos egyéb meglepetés ajándék mellett.