Paul Gringras professzor a gyerekek alvásának szakértője, és nemrég egy olyan tanulmányt segített összeállítani, ami az okostelefonok és a tabletek éjszakai használatának hatásait vizsgálta.
A professzor szerint itt az ideje, hogy sürgősen automatizált éjszakai módot kapjanak a kütyük. A kékes és világos kijelzők bizonyítottan felborítják az ember természetesen biológiai óráját, és ébren tartanak minket éjszaka.
Ebben persze nincs sok újdonság, Androidra tömegével lehet olyan appot letölteni (például: Twilight), ami a kijelző színhőmérsékletét variálja, elvonva a kék és fehér árnyalatokat, és inkább sárgás-vöröses éjszakai módot kínál. Erre a Marshmallow alapból még nem képes, de legalább van benne sötét téma éjszakára.
A problémát az jelenti a kékkel, hogy a fény bizonyos hullámhosszainak való kitettség akadályozza a szervezetünk rendes működését, vagyis az időben fekvést segítő melatonin alváshormon termelését. A professzor szerint a gyártóknak nagyobb felelősséget kellene vállalniuk az emberek alvásáért és egészségéért.
A harmadik féltől származó segédprogramokkal az a baj (Twilight és társai), hogy kevesen ismerik őket, egyes készülékekkel inkompatibilisek és nincs alacsony-szintű rendszerhozzáférésük. Az Apple sajnos egyáltalán nem támogatja az effajta appokat.