Tavaly felháborodást okozott, hogy a Samsung a Galaxy S6 készülékeknél a Sony szenzora mellett a saját ISOCELL megoldását is bevetette a kamerához. A helyzet most is ugyanez.
A Galaxy S7 és a Galaxy S7 edge a Sony IMX260 mellett a Samsung saját ISOCELL szenzorával is a piacra került. Ez önmagában nem lenne nagy dolog, azonban tavaly az összehasonlító teszteknél sokan arra panaszkodtak, hogy általánosságban jobb képeket készít a Sony szenzorral szerelt verzió.
Bár igazából semmilyen panasz nem lehet az ISOCELL szenzoros kiadásra sem, a felhasználók egy részénél már a tudat problémát okoz, hogy esetleg valaki más egy pont ugyanolyan csúcskészülékkel jobb fotókat tud készíteni.
Az eddigi hírek alapján az amerikai, Snapdragon 820-szal szerelt változat Sony szenzort kap, míg az európai Exynos processzoros verziók ISOCELL-t. A visszajelzések szerint azonban ettől vegyesebb az összkép, variációk is vannak.
Tavaly egyébként a legfőbb különbség az volt, hogy a Sony szenzorral működő modellek nappal melegebb színeket használtak, alacsony fényben pedig kékes árnyalatokat.
Miért történik mindez? A hasonló ágazatokban általában nem lehet egyetlen alkatrészből kellően nagy készleteket tartani és gyártani, ezért globálisan sem feltétlen megoldható egyetlen szenzor használata. Ha az egyik verzióból hiány van, a másikkal pótolva nem áll le a sorozatgyártás.
Azt, hogy egy konkrét készülékbe milyen szenzor van, az AIDA64 képes megmondani.