Tegnap nagy bejelentésekkel indult el a 2015-ös Mobile World Congress, mi pedig összegyűjtöttünk néhányat a legfontosabb újdonságok közül. A legérdekesebb mindjárt az HTC One M9-es zászlóshajója, amelyről igen régóta pletykálnak. Ami a Samsung csúcskészülékét illeti, arról a délelőtt folyamán egy külön összeállítással jelentkezünk.
Végre itt az HTC One M9
Az új One M9 továbbra is a prémium egybeház dizájnra épít, amit az eddigi HTC csúcstelefontól is megszoktunk. A 144,6 x 69,7 x 9,61 milliméteres One M9 valamivel alacsonyabb és keskenyebb az elődjénél, de legalább annyira tetszetős. Az 5 hüvelykes kijelző maradt 1080 x 1920-as felbontású, így a Quad HD miatti akkuigényektől nem kell tartani.
Belülre a Qualcomm legjobb processzora, a Snapdragon 810 került, amit eddig egyedül az LG G Flex 2-ben láthattunk. "Sima" full HD-s felbontás mellett kétségtelen, hogy nagyon erős lesz, főleg 3 GB DDR4-es RAM-mal. A belső tárhely mérete 32 gigabájt, ami egy 128-as microSD-vel egészíthető ki.
A kamera az előlapon 4 megapixeles, a hátlapon viszont már 20 megapixeles lett. Nagyon kíváncsian várjuk, hogy mire képes, ugyanis az HTC ilyen téren eddig le volt maradva, most viszont Toshiba szenzorral (valószínűleg a T4KA7-tel) próbál odacsapni, amivel a mezőnyben még nem igazán volt dolgunk.
A One M9 akkuja 2840 mAh kapacitásúra hízott, ami gyárilag 17 napos készenléti időt ígér. A gyorsabb töltésről egy 1,5 amperes adapter gondoskodik. A Lollipop rendszert a Sense 7 felülettel szabták át, van infrasugárzó, MHL 3.0-ás port, illetve BoomSound előlapi hangszórók. A készülék várhatóan már ebben a hónapban megvásárolható lesz, nagyjából 650 dolláros ár mellett.
HTC VR-headset és okoskarkötő
Az HTC további újdonságokat is mutatott az MWC-n. Az egyik a Vive nevű VR-headset, amely 70 szenzorral és 360 fokos követéssel a Samsung Gear VR-t és a Google Cardboardot hivatott megszorongatni. Az HTC a headseten a Valve szakembereivel dolgozik együtt, a partnerek között pedig ott lesz például a Google, az HBO vagy a Lionsgate is. A Vive még az idén megérkezik, a Grip nevű okoskarkötő pedig még hamarabb.
A vízálló Grip egy 1,8 hüvelykes AMOLED kijelzőt kapott, képes követni az alvásunkat és a mozgásunkat, a 100 mAh-s akku pedig bekapcsolt GPS mellett 5 óráig (anélkül 2,5 napig) húzza. Androidos és iOS-es kütyükkel egyaránt működik.
Huawei MediaPad X2, Y635 és TalkBand B2
A Huawei első újdonsága egy 7 hüvelykes, androidos táblagép, a MediaPad X2. A 16:10-es képaránnyal rendelkező kütyü full HD-s felbontást kínál, 8-magos Kirin 930 processzorral, 13 és 5 megapixeles kamerával, valamint 5000 mAh-s akkuval. Az egyik kiadás 16 GB tárhelyet és 2 GB RAM-ot tartogat, a másiknál a két érték 32 és 3 GB. SIM-kártyát is be tudnak fogadni, de lesz mindkettőből dual-SIM-es verzió is.
Az Y635 egy jóval egyszerűbb próbálkozás: 5 hüvelykes, 854 x 480-as felbontású panel, négymagos processzor, 1 GB RAM, 4 GB tárhely és 5 megapixeles kamera jellemzik.
Érdekesebbre sikerült a TalkBand B2, ami egy olyan BT-headset, amely egyszerre egy alumíniumba zárt fitneszes karkötő is. 0,73 hüvelykes PMOLED kijelzőt kapott, a 90 mAh-s akku pedig 6 órás beszélgetési időt biztosít. 169 és 199 euróba kerül majd, az utóbbi a bőrszíjas, arany színű prémium kiadást jelenti.
Gyönyörű a Huawei Watch
Az okosórák egyik legnagyobb hibája mindeddig az volt, hogy nem hasonlítottak igazi órákra, inkább vastag, műanyag kütyünek néztek ki. Mostanában egyre több az ígéretes próbálkozás, és igazán szépre sikerült a Huawei Watch is. A teljesen kerek kijelző átmérője 1,4 hüvelyk, a 400 x 400-as felbontással pedig az LG és a Motorola kerek okosóráinál is szebb képet ígér. A 42 milliméteres rozsdamentes acél házon cserélhetőek lesznek a szíjak, igazából fekete, ezüst és barna (az arany házhoz) színekben, bőrből és fémből.
Az óra beépített pulzusmérőt és fitneszes szoftvert is tartalmaz, több mint 40 felhasználói felületet biztosít, és végre úgy néz ki, mint egy igazi óra - a szakértők és a felhasználók egyaránt felfigyeltek rá.
A középkategóriában támad az LG
Az LG több új okostelefont is bemutatott az MWC alkalmából. A Magna a középkategória tetejéről indul, hajlított házzal és fémszerű műanyag hátlappal, LTE-támogatással vagy verziótól függően dual-SIM-foglalattal. Az 5 hüvelykes kijelző 720p-s felbontásra képes, előtte 5, mögötte 8 megapixeles kamera található. A 4-magos processzort 1 GB RAM, 8 GB tárhely és egy 2540 mAh-s akku, valamint Lollipop rendszer egészítik ki.
Szintén újdonság az LG Spirit, amely a Magna 4,7 hüvelykes kistestvére, szintén átlagos képernyővel. Gyakorlatilag a Moto E ellenfeléről beszélünk, kísértetiesen hasonló tudással, mint a Magna esetében.
Az LG Leon alulról követi a Spiritet, 4,5 hüvelykes, 480 x 854-es panellel, 4-magos processzorral, 1 GB RAM-mal, 8 GB tárhellyel és Lollipoppal, műanyag és vastag házban. Régiótól függően már csak 8 vagy 5 megapixeles kamera van rajta, az előlapi pedig csak VGA. Hasonlóan gyenge adatok jellemzik az LG Joyt, amely 4 hüvelykes, és már a hátlapi gombokról is lemond.
A Watch Urbane ezzel szemben a maga mezőnyének tetejéről indul, klasszikus, de gyönyörű külsővel. A Watch Urbane LTE különlegessége az, hogy nem Android Wear rendszert, hanem WebOS-alapú szoftvert futtat - azt sajnos maga az LG sem tudja, hogy ez egy átmeneti próbálkozás vagy a jövőt jelenti a cég okosóráinál.
Nektek a Huawei vagy az LG okosórája tetszik jobban? Elégedettek vagytok az HTC One M9-cel?