A Google szerdán, 2014-es fejlesztői konferenciája nyitónapján mutatta be, hogyan működik márciusban bejelentett, hordható elektronikai eszközökre optimalizált operációs rendszere, az Android Wear. A nyitó keynote-előadásból az is kiderült, hogy a Play Store-ban máris megrendelhető az első két, az új szoftvert futtató okosóra, a 199.99 dollárba kerülő Samsung Gear Live és az LG G Watch; a Motorola Moto 360-ja sajnos csak később „valamikor a nyár folyamán” lesz megvásárolható.
A cég egy G Watch-on mutatta be a platform legfontosabb funkcióit. Az LG okosórája (vélhetően a többi Android Wear-es eszközhöz hasonlóan), állandó éber állapotban lévő „always-on” kijelzőt kapott, amely fekete-fehérből színesre vált, ha megérintjük. Az okostelefonunk értesítéseit az óra kijelzőjén is elolvashatjuk vagy elutasíthatjuk. Hangkeresést is indíthatunk; a találatok szintúgy az óra kijelzőjén olvashatók. Más okosórákhoz hasonlóa a telefonunk zenelejátszóját is vezérelhetjük az óránkkal, egyes eszközöknek beépített lépés- és pulzusszámlálójuk is van.
Az Android Wear „igazi erejét” a külsős fejlesztők által írt alkalmazások adják. A rendszer lehetővé teszi, hogy az okostelefonunk segítségével telepítsük a szoftveráruházból letöltött, automatikusan frissülő appokat az óránkra; a Google egy Eat24 nevű pizza- és egy Lyft nevű sofőrrendelő applikációt is bemutatott a keynote során.
Az Android Wear nem csak az okostelefonunkkal képes együttműködni, hanem a konferencián bejelentett Android Auto és Android TV platformokkal is összelőhető lesz.