Hirdetés

Egyszerű, stílusos és pénztárcabarát - Acer Iconia A1-830 teszt



|

Az Acer új tabletje prémium kategóriás eszközöket idéző külsejével, megbízható teljesítményével és vásárlóbarát árával hódít.

Hirdetés

Az Acer tavaly mutatta be az Iconia A1-810 tabletet. A kedvező árú, elegáns és erős táblagép remek eladásokat produkált, nem véletlen, hogy a gyártó úgy döntött, az idén piacra dobja a második generációt is.

Hirdetés

Szép formaterv, kielégítő teljesítmény

Az Acer Iconia A1-830 dizájnja még az előző modellénél is jobban sikerült: a fekete keretet fehérre, a műanyag hátlapot mutatós és strapabíró alumíniumra cserélték. A bekapcsoló és a hangerőszabályzó gomb a microSD-kártya nyílásával egyetemben a jobb oldalon, a microUSB-csatlakozó és a sztereó hangszórók a készülék alján, a fülhallgató bemenete és a beépített mikrofon pedig a tetején kapott helyet.

A tábla elődjéhez hasonlóan 16 GB-os háttértárat és 1GB memóriát kapott. A 7,9 hüvelykes, LED-es háttérvilágítású, 768 x 1024 pixel felbontású LCD-panel is maradt. A kijelző képe éles, színhelyes és jó betekintési szögei vannak, de a fényereje elég gyengécske, és napsütésben erősen tükröződik.

Az Acer Iconia A1-830 dizájnja még az előző modellénél is jobban sikerült

Az eredeti A1-et HDMI porttal is ellátták, az A1-380-ból ez sajnos kimaradt. A legnagyobb különbség azonban mégsem, hanem az, hogy a tavalyi modellben egy négymagos, 1,2 Ghz-es Mediatek, az ideiben pedig egy kétmagos, 1,6 Ghz-es Intel Atom Z2560 processzor dolgozik; az Acer tehát a jól bejáratott ARM helyett ezúttal az x86-os architektúrát választotta. Maradt viszont a beépített GPS, a WiFi- és a Bluetooth-chip.

Az okostelefonokkal ellentétben a tableteknél még nem elvárás, hogy jó teljesítményű kamerákkal szereljék fel őket. Az Acer Iconia A1-830-ba egy 5 megapixeles hátlapi és egy 2 megapixeles előlapi szenzor került. Sajnos, ezekből sem a legjobb, így az eszközt csak végszükség esetén, jó fényviszonyok között ajánljuk fotózásra.

A tablet 7-7,5 óráig bírja egy feltöltéssel

Az új Iconia egy 4000 mAh-os lítiumion akkumulátort kapott. A gyári adatok szerint a tábla átlagos használat mellett 7-7,5 óráig bírja egy feltöltéssel. Ezt nagyjából hozza is, de ha felcsavarjuk a fényerőt, és erőforrás-igényesebb appokat – például játékokat – futtatunk a táblán, az üzemidő akár a felére is csökkenhet.

Megkönnyítik a tapasztatatlan felhasználók dolgát

Az Iconia A1-380-on Android 4.2.2 Jelly Bean fut. Méghozzá meglehetősen jól – annak ellenére is, hogy a Google operációs rendszerét alapvetően az ARM-architektúrára optimalizálták.

Az új Iconia-A1-en Android 4.2.2 fut

Az Acer dicséretes önmérsékletet tanúsított: nem akarta komolyabban átvariálni az operációs rendszert, és – egy két olyan, valóban hasznos szolgáltatáson kívül, mint az AcerCloud vagy a Life Image digitális fotóalbum –, a saját márkás alkalmazásokat sem erőltette. Kapunk viszont egy halom, külsős fejlesztők által szállított, előtelepített szoftvert, köztük az ASTRO fájlmenedzsert, az Evernote-ot, az Amazon Kindle olvasóját, Skype-ot, játékokat, sőt, még egy vírusirtót is. A tajvani cég szakemberei láthatóan úgy válogatták össze az applikációkat, hogy megkönnyítsék azoknak az életét, akik korábban nem használtak androidos táblákat.

Összességében elmondható, hogy az új Acer tábla szoftveres szempontból nem sokat változott az elődjéhez képest. Sajnos, ez a multimédiás képességein is meglátszik, a megfelelő kodekek hiányában az alap lejátszóalkalmazások számos audió- és videóformátum (pl.: a FLAC vagy az APE) lejátszásával képtelen megbirkózni.

Megéri az árát

Az Acer az Iconia A1-830-cal minden bizonnyal megerősíti majd tavaly kiharcolt pozícióját a kedvező árfekvésű táblagépek piacán. Az új modell szebb, vékonyabb, könnyebb, mint elődje volt, miközben megnyugtatóan hozza annak kiegyensúlyozott teljesítményét; szerencsére az x86-os architektúrára való átváltás sem okoz érzékelhető lassulást a szoftverek futásában.

A 3D-s játékok is gond nélkül elfutnak rajta
 

A táblagép kameráján és multimédiás képességein ugyan lenne még javítanivaló, de mivel a legtöbben az okostelefonunkat használjuk fényképezésre, a zenék és videók lejátszásával kapcsolatos kompatibilitási problémák pedig külsős alkalmazások segítségével orvosolhatók, ez sem ront sokat a felhasználói értékén.

Összességében elmondhatjuk, hogy az új Iconia A1, a maga 60 000 Ft- körüli árával mindenképpen jó választás lehet azoknak az árérzékeny fogyasztóknak a számára, akik egy mutatós és megbízhatóan működő, belépőkategóriás tabletet szeretnének vásárolni.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.