Hirdetés

Mit tegyünk, ha nem működik a Touch ID?



|

Az iPhone 5S-szel bemutatkozott Touch ID hibái kis szerencsével könnyen orvosolhatóak.

Hirdetés

A Touch ID az Apple ujjlenyomat-olvasó szenzora, amely jelenleg kizárólag az iPhone 5S-en érhető el. Bár korábban sokat pletykálták az iPadek esetében, a szenzor végül nem érkezett meg sem az iPad Airre, sem a retinás iPad minire. Az idén várható frissítéseknél megint téma a Touch ID, addig is viszont marad a móka az iPhone 5S-ek tulajdonosainak. A Touch ID-val a készülék feloldásán kívül az iTunes és az App Store vásárlásait is engedélyezhetjük, ami jelentős könnyebbséget jelent a jelszavak bepötyögéséhez képest. 

Hirdetés

Amikor az érintésérzékeny Home gomb ujjat érzékel, akkor egy nagyfelbontású képet készít, majd ezt matematikai formában az A7-es processzoron tárolja, titkosítva. Amikor a minta megegyezik a tárolt változattal, akkor a hozzáférés vagy a vásárlás engedélyezetté válik. Minél többször szkenneli ugyanazt a Touch ID, a találatok annál pontosabbak lehetnek. 

 

 

Sajnos azonban a Touch ID a tapasztalatok szerint nem mindig működik jól, ilyenkor a legtöbben pedig szívesen falhoz vernék, ha már olyan drága volt. A legrosszabb az egészben, hogy semmi visszajelzésünk nincs arról, miért is nem hajlandó felismerni az ujjunkat a telefon. Szerencsére a találgatásoknak hála vannak olyan módszerek, amelyekkel jelentősen javítható a valószínűsége annak, hogy a Touch ID-val nem lesz probléma. 

Amikor regisztráljuk az ujjunkat, legyünk kellően körültekintőek arra, hogy elsőként a teljes felületet beolvashassa a rendszer, majd a széleket is a második körben. Ez amiatt is fontos, hogy később, amikor használat közben más szögben nyomjuk meg, ne legyen gond. Szintén figyeljünk rá, hogy ne legyen izzadtság, zsír vagy folyadék az ujjunkon, ezek ugyanis könnyedén bezavarhatnak. A kezünk mellett szükség lehet a Home gomb megtakarítására is. 

 

 

Nem segíti a működést a hideg sem. Amikor hideg van, és nem megy a Touch ID, akkor a hiba a működési elvben keresendő. A technológia az ujjlenyomatunk mellett a bőr alatti réteget is vizsgálja, tehát, hogy hőt és elektromosságot képes-e vezetni. Hideg kézzel emiatt a Touch ID jóval nehezebben boldogul a felismeréssel, de legalább a rablókat nem bátorítják arra, hogy levágott ujjakat vigyenek a lopott iPhone 5S mellé: nem működne. 

A fentebb említett folyadékok közé még a víz is beletartozik egyébként. Nem csak, hogy vizes kézzel lehetnek problémák, de akár egy hosszú tusolás után is bökkenő adódhat: amikor sok vizet zár magába a bőrünk, minimálisan megváltozik az érzékelt adat a készüléken. 

 

 

Sajnos a mai napig érthetetlenül bár, de többekkel előfordul, hogy míg a kezdetekben jól működött a Touch ID, addig egyszer csak besokall, és majdnem minden alkalommal hibásan ismer fel minket. Ilyenkor az ujjlenyomatunk törlése és újraregisztrálása segíthet megoldani a kellemetlen jelenséget. 

A visszajelzések elég változatosak a Touch ID pontosságával kapcsolatban, de a többség számára átlagban 90 százalékos pontossággal működik a felismerés. Egy teória szerint segít, ha a rendszernek ugyanazt az ujjunkat regisztráljuk többször is: például ha fejjel lefelé is megnyomjuk a Home gombot, akkor gyorsabb és pontosabb lesz a Touch ID. Az esetek többségében ez a trükk valóban működni szokott, sokaknál 100 százalékosra javítva a pontosságot. 

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.