A közelmúltban a Pegatron dolgozói közül öt fiatal is az életét vesztette, közülük az egyik munkás pedig egy 15 éves fiú, Shi Zhaokun volt. A tüdőgyulladás miatt elhunyt Zhaokun a The New York Times jelentése szerint úgy szerzett havi 280 órás munkát a Pegatronnál az iPhone 5C gyárüzemében, hogy hamis igazolvánnyal 20 évesnek tettette magát.
Az Apple szabályzata és a kínai törvények tiltják, hogy valaki egy héten 60 óránál többet dolgozzon, ennek ellenére a 15 éves fiú hetente 79, 77 és 75 órákat dolgozott, igazolta dokumentumokkal a családja. A Pegatron szerint a dokumentumok csak a be- és kijelentkezések idejét bizonyítják, nem a munkaórák számát.
A Pegatron szóvivője azt is hozzátette, hogy a haláleset nincs kapcsolatban a munkahelyi körülményekkel. A kínai felügyeleti szervek korábban már számos visszaélés ügyében nyomoztak a Pegatron ellen, többek között a rossz életkörülmények miatt (szűk szállások, zsúfolt üzemi étkezdék).
Nem is olyan régen botrány volt az Apple másik partnerénél, a Biel Crystalnél is: ott a dolgozókat 11 órás műszakokra kényszerítették, és a munkájuk során elszenvedett akár súlyos sérülések miatt sem voltak hajlandóak kártérítést fizetni.
Az Apple idén júliusban kezdeményezte egy tanácsadószervezet létrehozását, amelynek a feladata a biztonságos és etikus munkakörülmények biztosítása a cég partnereinél.