A legújabb felmérések szerint többé nem lehet azt mondani, hogy a szülők és a fiatalok különböző nyelvet beszélnek: a szülők és a gyerekek egyre inkább tartják online is a kapcsolatot, ami mindkét félre jó hatással van. A Brigham Young University közel 500 családot vizsgált az elemzésében, és azt találta, hogy azok a gyerekek, akik online is barátkoznak a szüleikkel, közelebbi kapcsolatban vannak velük a valós életben.
Az eredmények szerint ezek az emberek sokkal előzékenyebbek, kedvesebbek és segítőkészebbek is voltak a többieknél. A szülők számára a közösségi háló esélyt ad a kapcsolatfelvételen túl arra is, hogy bepillantsanak a gyerekük életébe, illetve, hogy megtudják, mit tartanak menőnek.
Az vizsgált családok nagyjából felénél volt jellemző, hogy a fiatalok a szüleikkel a közösségi oldalakon is tartották a kapcsolatot, és minden ötödik ember mondta azt, hogy ez napi szinten is érvényes. A kutatók szerint minél többször vették fel egymással a kapcsolatot, annál közelebb álltak egymáshoz a való életben.
Felhívták ugyanakkor a figyelmet arra is, hogy a gyerekkel való facebookozás nem teremt önmagában egy kivételes kapcsolatot, az csak egy eszköz, hogy a jót tovább fokozhassák az emberek.
Szintén nagyon érdekes kapcsolatot mutatott a viselkedés és a közösségi oldalakon eltöltött idő együttese: akik legalább 8 órát ültek az ilyen oldalak előtt naponta, azokra jellemző volt az agresszió és a depresszió is.