A GKM GVOP keretében nyújtott támogatás következtében két új projekt indult útjára:
Központ) keretében adaptív szoftverkörnyezet jön létre, aminek következtében az EuroOffice adaptív felhasználói felületet és funkciókat kap az újabb verziókban.
Az IBM támogatást nyújt a MultiRáció termékeinek piacra vitelében terméktámogató szolgáltatásai biztosításán keresztül.
A MultiRáció példát szeretne mutatni a tudásalapú gazdaság keretében arra, hogy az uniós tagság megnyitja Magyarország számára az értéknövelt high-tech termékek és szolgáltatások előállításának, nyújtásának és piacra vitelének lehetőségét, beágyazódva az új nemzetközi trendekbe.
Varga-Balázs Béla, az IHM főosztályvezetője kiemelte a GVOP pályázatok segítségével megnyíló fejlesztési lehetőségeket és azok eredményeinek a külpiacra való jutását, ill. a piacra jutás kormányzati segítését is fontosnak tartotta.
Dr. Paál Péter, az IBM Magyarország vezérigazgatója üdvözölte az EuroOffice 2005 elkészültét, jó példaként tekinthető a nyílt forráskódú szoftverfejlesztést életre hívók eredeti célkitűzésére: a közkincsé tett alap forráskód hozzáadott értékekkel való bővítése, a felhasználók igényeinek minél teljesebb kiszolgálása. Hangsúlyozta, hogy az IBM elkötelezett a nyílt forráskódok mellett.
Dr. Kozma László, az ELTE Informatika karának dékánja kiemelte az egyetemek és az ipari partnerek új együttműküdését lehetővé tevő IKKK szervezeti formát, amelyben immár az ELTE a MultiRáció-val is együttműködést alakíthatott ki.
Dr. Gyimóthy Tibor, a Szegedi Tudományegyetem Informatika Kara Szoftverfejlesztés tanszékének tanszékvezetője részletezte, hogy az a MultiRáció-val közösen elindídott szoftver mínőség biztosítás milyen eredményekre vezethet az OpenOffice.org alapkód és az EuroOffice további verzióiban.