A Twitter vezetői közül többen is Törökországba látogattak annak érdekében, hátha sikerül megoldaniuk a mostanában, politikai okból kialakult feszült helyzetet. A jelentések szerint további találkozókra és megállapodásokra lesz szükség, amíg mindkét fél elégedett lehet a kompromisszumokkal.
A mikroblog úgy tudni, beadta a derekát, és hajlandó törölni a problémás fiókokat, amelyek a török kormány számára bosszúságokat okoznak. Ezzel egyszerre ugyanakkor nem egyeztek bele abba, hogy törökországi leányvállalatot indítsanak, pedig ehhez a törökök kifejezetten ragaszkodnak.
Tayyip Erdogan török miniszterelnök azután tiltotta be a Twittert és a YouTube-ot, hogy azok a korrupt és politikailag megkérdőjelezhető ügyleteit szivárogtató platformonként rombolták az ő hírnevét. Bár a Twitter blokádját az alkotmánybíróság nyomására feloldották, Erdogan most adócsalás indokával akarta ellehetetleníteni a mikroblogot.
A Twitter most beleegyezett, hogy a bíróság által kért összes fiókot bezárja a jövőben. Saját irodát egyelőre nem szándékoznak nyitni, ugyanakkor a törökök szerint enélkül évente több tízmillió dollárt vonnak ki az országból a helyi hirdetések révén. Erdogan be akarja hajtani ezeket a milliókat a Twitteren.