Hirdetés

Az internet szabadságharca



|

Az utóbbi időkben világszerte egyre többször került szóba az internet valamilyen szintű korlátozása. Ennek következménye az lett, hogy számtalan csoport és magánszemély, közös megegyezéssel indított el egy beadványt, melyben felszólalnak az internet szabadabb felhasználásáért és nyíltabb hozzáféréséért.

Hirdetés

A Declaration of Internet Freedom emberei megfogalmaztak egy nyilatkozatot, mely védi az internet nyílt és szabad elérhetőségét, mind az üzletemberek, mind a magánszemélyek számára. A folyamat elindítói, most olyan felhasználókat keresnek akik egyetértenek a nézeteikkel és segítenek kiegészíteni a petíciót.


"Feltűnt, hogy az internetet egyre több irányból támadják, így elérkezettnek láttunk az időt a cselekvésre" nyilatkozta a TechDirt, a webes mozgalom egyik résztvevője. " Az internet olyan platform, amely hihetetlenül gyorsan növekszik, így egy nagy koalició alakult ki, hogy előállhasson a következő dokumentummal, melyet kiindulópontnak használhatnak, abban reménykedve, hogy elindít egy nagyobb vitát, amelyhez sokan csatlakoznak."


Az eddigi tapasztalatok eredményeként alkották meg az első öt pontot:

1. Véleménykifejtés: Cenzúra nélküli szabad internetet mindenkinek
2. Felhasználás: Egyetemes, gyors és megfizethető hozzáférés biztosítása
3. Nyilvánosság: Az internet nyitottságát meg kell őrizni, hogy mindenki szabadon tudjon kommunikálni, informálódni, dolgozni, tanulni, írni, olvasni, szórakozni és segítse az online világ fejlődését
4. Innováció: A szabad fejlesztés jogának védelme, hogy engedély nélkül is lehessen munkálkodni, és az újításokat megosztani. Ne blokkolják az új technológia hozzáférését és ne büntessenek a felhasználásukért.
5. Adatvédelem: A személyes adatok saját kezűleg való beállítása és szabad kontrollálása a felhasználásban.

Azok akik alá kívánják írni a petíciót, vagy megszeretnék osztani véleményüket, esetleg magát a felhívást akarják megosztani, saját weblapjukon, megtehetik többek között a TechDirt, FreePress, Accessnow, továbbá a delegáció oldalán.
A jelenlegi aláírók között szerepelnek olyanok is mint például a Mozilla, a Haward egyetem egyik legismertebb jogi kara, a Haward Law School, sőt a Fehérház Vezető Technológiai Igazgatóságának (CTO) volt helyettes államtitkára is.
Jelenleg a nyilatkozat és annak elvei még a megvitatás fázisában állnak, továbbra is várják a résztvevőket, hogy vessenek fel újabb problémákat és további pontokkal egészíthessék ki a petíciót.
A csoport nyilvánvalóan abban a reménykedik, hogy az internetes társadalom felhasználói hatással lesznek Whasingtonra, különösen az év elején bejelentett SOPA és PIPA törvényjavaslat támogatóira, mely törvények a szabad hirdetést és terjeszkedést gátolták volna. Bár minden bizonnyal a javaslatokat felvető szenátorok előbb-utóbb fel fognak szólalni a petíció ellen.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.