Hirdetés

Az Egyesült Királyság megfigyel, és ezt el is ismeri



|

A Tempora nevű program szigetlakók ezreinek beszélgetéseit figyeli meg, és ehhez letartóztatási parancsra sincs szükség.

Hirdetés

A magánszféra már jobbára nem is létezik, hiszen egy számlakivonatból már megállapítható, hogy ki, mikor, mit és hol vásárol - egy teljes profil felállítható. A napi hírek között sokszor lehet olvasni megfigyelési botrányokról, ipari kémkedésekről. A lavinát Edward Snowden indította el, és nem tudni, hogy meddig fog zúdulni, hol ér véget.

Hirdetés

Most az Egyesült Királyság ismerte el, hogy megfigyeli a szigetország lakóinak Facebook beszélgetésit, és teljesen rendben van az is, hogy szaglász a Twitter és a Google bejegyzések után is. Sőt, ehhez még letartóztatási parancsra sincs szüksége a Biztonsági és Terrorelhárító Egységnek – áll abban a 48 oldalas közleményben, melyet Charles Farr tett közzé, aki igazgató az előbbi szervezetben. A közlemény arra reagálva lett nyilvános, hogy jogvédő szervezetek támadták a GCHQ nevű biztonsági szervezetet, amiért az online megfigyeléseket hajt végre. A brit jogi szabályozás szerint a Facebookon, Twitteren, Google-ön keresztül folytatott kommunikáció „külső kommunikációnak” minősül, amelynek megfigyeléséhez nem szükséges letartóztatási parancs. Ennek a megfigyelőprogramnak a neve Tempora. Úgy tűnik, a Nagy Testvér kora egyre jobban közeleg.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.