Bár a jogvédő szervezetek világszerte azt hangoztatják, hogy a művészek érdekeiért harcolnak, és őket képviselik, a valóságban nem mindig ez történik. Az utóbbi hetekben az All Shall Perish nevű kaliforniai, deathcore stílusú zenekar rajongóit támadták meg a bíróságon a lobbisták, szerzői jogvédelem címén.
A zenekar figyelemreméltó zenei tartalmat alkotott létezése során, azonban nem mindegyiknek rendelkezik már a szerzői jogával. A Nuclear Blast nevű kiadójuk eladta ezeket a jogokat egy World Digital Rights névre hallgató cégnek, amely mindezt most arra használja fel, hogy torrentoldalakról halászott IP-címek segítségével 80 kalóznak kikiáltott rajongót vigyen a bíróságra, akik vélhetően letöltötték az együttes zenéit. A WDR fejenként 1500 dollárt kérne az alperesektől.
Az együttes ügyvezetője, Ryan Downey elmondta, hogy sokkolta őket a kiadó és a WDR lépése, nekik és az ügyvédjüknek pedig fogalmuk sem volt a történésekről. Az eset miatt megtépázott hírnevű zenekar ügyvezetője hozzátette, hogy mindent megtesznek a rajongóik védelmében, és azokért is kiállnak, akik letöltötték a zenéiket.
Downey hozzátette: "Bármi is lesz a megoldás a kalózkodásra - streaming, előfizetés, Kickstarter, teljesen új megközelítés -, az együttes és én egyetértünk abban, hogy A ZENERAJONGÓK BEPERLÉSE NEM AZ."
Amint azt ez az ügy - és a The Pirate Bay-é - is mutatja, attól, hogy a szerzői jogot megsértették vagy sem, a művészek jelentős része nem hiszi, hogy a helyzetet a saját rajongóik perelése oldja meg.