A robotok és az AI-k fejlődése miatt lassan bárki megteheti, hogy egész nap csak lazít és pihen, vagy éppen kirándul - ha van rá pénze.
Moshe Vardi professzor a Rice Egyetem szakértője, és szerinte a jövő közel sincs rózsaszín felhőbe csomagolva.
Vardi szerint bár általában azt mondják, hogy ha a gépek elvégzik a munkánkat, mi pihenhetünk, ez nem egy biztató jövőkép, mert a munka elengedhetetlen az emberi jóléthez.
A professzor azt is hozzátette, hogy 30 éven belül a robotok és gépek szinte bármilyen emberi munkát képesek lesznek ellátni - a munkanélküliségi arány emiatt 2045-re 50 százalék fölé emelkedik, világszinten.
Vardi úgy gondolja, hogy a technológiát nem lehet megállítani, éppen ezért arra kellene pluszban költeni, hogy kitaláljuk, a társadalom hogyan tud megbirkózni a nagyfokú automatizálással.
Nem a professzor az egyetlen, aki emiatt aggódik - korábban Stephen Hawking azt mondta, a mesterséges intelligencia a legrosszabb dolog lehet, ami valaha az emberiséggel történik. A tech cégek ragaszkodnak hozzá, hogy jobbá teszik a világot, de a kritikusaik szerint az emberiséget inkább tengerimalacnak használják a kutatásaikban.