Hirdetés

TESZT: Acer Predator XB270HAbprz



|

Rosszul teszi, aki azonnal lemond az Acer monitoráról, amikor meglátja, hogy TN-es. Egy vérbeli játékoskijelző komoly előnyökkel.

Hirdetés

Játékra született az Acer 270HA monitora, méghozzá komoly játékra, hiszen minden porcikájában a játékosoknak kedvez. Miután a játék során kiemelten fontos a látvány, nem mindegy, hogy milyen kijelzőn nézzük kedvenc játékunkat – ha valami rossz, vagy esetleg egyáltalában nem játékra alkalmas monitort használunk, a játékélmény is katasztrófa lesz. Nos, az Acer XB270HAbprz-vel ez elő nem fordulhat, igaz, a tökéletes élményért elég mélyen kell a zsebünkbe nyúlni.

 

Hirdetés

Külső

Az XB270HA követi az új generációs Acer monitorok dizájnját, méghozzá olyan mértékben, hogy akár össze is keverhető egy másik modellel. Persze ezt megakadályozandó a gyártó felvéste a típust a káva jobb felső sarkába. A teljesen fekete monitor normál vastagságú, nem tolakodó és zavaró, de igencsak fényes kávát kapott, és hasonló borítás került a talpra is. A talpba illeszkedő nyak körül egy piros kört találunk, amely Acer recept szerint a játékos-modellek kiváltsága. Ez a talp kellő stabilitást ad a monitornak és könnyedén forgatható is rajta a kijelző. A nyak és a zsanér nagyon jól sikerült, és nagyon fontos, hogy a dizájn megtervezésénél gondoltak arra is, hogy TN-panel miatt nagyon fontos a magasságállítás és a dönthetőség is. Ezeket egy kézzel intézhetjük, sőt, érdekes módon az XB270HA-t pivot módba is csavarhatjuk, ha éppen erre lenne szükségünk.

 

 

Szolgáltatások

A monitor hátulján a mai monitorokhoz mérten megdöbbentő sivárság fogad. A beépített tápegység csatlakozója mellett ugyanis nincsen telelyuggatva a fémlap mindenféle portokkal, csupán egyetlen DisplayPort 1.2-t kapunk. Ez elsőre sokkolóan rosszul hangzik, de mindjárt elmondjuk, miért nem égető probléma. Persze, ha még egy HDMI lenne ott, nem panaszkodnánk – néha hasznos lehet.

 

 

Azért még egy fontos és hasznos extra belefért a repertoárba, mégpedig egy négyportos USB 3.0 hub. Ennek két csatlakozóját kényelmesen elérhető helyre, a monitor bal oldali kávájába rejtett a gyártó, két másik portot pedig hátulra helyezett.

A végére hagytuk a legfontosabb szolgáltatást, amely egyben a magas árat is magyarázza. Ez nem más, mint az NVIDIA G-Sync modul, melynek köszönhetően speciális, adaptív vertikális képszinkronizálásra képes a monitor. Ehhez persze NVIDIA GeForce videokártyára is szükségünk lesz, abból is egy fejlett, új generációs modellre. Miután ez a technológia a monitor fő attrakciója és a G-Sync csak DP 1.2-vel használható ki, máris érthető, miért nem olyan nagy gond az, hogy csupán egyetlen DisplayPort csatlakozás került a monitorra. Aki az XB270HA-t választja, annak emiatt esik a választása erre a monitorra. És ha már ezt választottuk, ne feledjük, hogy az NVIDIA 3D Vision is a rendelkezésünkre áll, de ehhez sajnos szemüveget nem kapunk a dobozban, csak a kompatibilitás adott.

 

 

Használat

Az XB270HA TN panelt kapott, abból viszont nagyjából a legjobb minőségűt. Sajnos a felbontás csak full HD, amely egyeseknek „szúrhatja a szemét”, de ha jobban belegondolunk, ez nem is olyan nagy gond, mert ebben a felbontásban natívan is meghajthatjuk úgy a monitort, hogy elérjük akár a 120 fps feletti sebességet. Ha ezt elérjük (például egy GTX 970-nel), a monitor nem esik kétségbe, ugyanis 144 Hz-es frissítésre képes, és G-Sync-kel kiegészülve egyetlen képkockát sem fogunk elmulasztani a játékból. A monitornál minden a sebességről szól, így a GTG válaszidő is, amely csupán 1 ms, és olyanról, hogy input lag, nem igazán beszélhetünk az XB270HA esetében, ugyanis ilyen nincsen.

 

 

A teszt során a monitor képe meglepően jó volt, a színek a helyükön voltak, a fényerő kellően magas és a kontraszttal sem akadt gondunk. Aki erre a modellre szavaz, első bekapcsolás után rohanjon a videokártya beállítópaneljéhez és tekerje fel a képfrissítési rátát 144 Hz-re – már normál használat során is érezhető a különbség a 60 Hz-hez képest.

Az Acer itt is a szokásos OSD menüt adja, amelyben kicsit nehézkes a navigálás, de minden fontos beállítást megtalálunk, valamint egy-két olyan extrát, mint például az ULMB (Ultra Low Motion Blur) vagy az Overvoltage. Ezeket mi nem használtuk, így találtuk tökéletesnek a 8 bites panel képét, de mindenkinek ki kell próbálnia, hogy számára mi a legmegfelelőbb beállítás.

Miután TN-panelről van szó, a betekintési szögeknél semmi jóra ne számítsunk (170/160 fok). Ez tipikusan az a monitor, amit pontosan szemből kell nézni, így kapunk jó képminőséget. Szerencsére a nyak és a zsanér minden irányban teljes mozgásteret biztosít a kijelzőnek, így nem lesz nehéz megtalálni az ideális pozíciót.

 

 

Összegzés

Az XB270HA nagyon jó monitor, ha megvan hozzá a megfelelő gépünk és arra használjuk, amire kitalálták. Irodai munkára kapunk 27 colos full HD monitort töredékáron, azonban azon ne kezdjünk el játszani. Ez a monitor játékra való és arra kiváló, de ezen felül nem sok extrát kapunk. Az USB hub hasznos, a talp-nyak-zsanér hármas kiváló és a fényes káva sem különösebben zavaró. TN létére a képminőség jó, de ehhez pontosan szemben kell ülnünk vele. Aki csak azért vetné el ezt a monitort, mert kevesli a full HD-t, annak jó hírünk van: a monitornak létezik nem sokkal drágábban WQHD változata is. Az XB270HA kiváló G-Sync monitor ideális paraméterekkel, de a szuper gyorsaságnak nagyon keményen elkérik az árát.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.