Á! Mondjuk, és bökünk ujjunkkal a monitorra, mutatva, hogy mire is gondolunk, illetve mire kellene figyelnie annak, aki mellettünk ül. Igen ám, csak, hogy mint azt később látjuk, ottmaradt az ujjlenyomatunk a képernyőn.
A gyerek összefogdosta a tévét, csupa ujjlenyomat! Túl sokáig telefonáltunk, tiszta maszat a képernyő! Nem töröltük le egyből az ujjunk nyomát a noteszgép kijelzőjéről, most meg nem akar lejönni!
Mindannyian jól ismerjük az ehhez hasonló problémákat. Gyakorlatilag bármivel, aminek kijelzője van, előfordul. Legyen szó monitorról, tévéről, telefonról, PDA-ról, fényképezőgépről, vagy akár a különösen "tapimágnes" iPhone-ról, PSP-ről, nagy gondot jelent, ha mindig törölgetnünk kell a képernyőt.
Hamarosan nem kell már ilyen problémákkal küzdenünk
Az LG Philips azonban most megtalálta erre a problémára a megoldást. A gyártó sosem unja meg, hogy jobbnál jobb megoldásokkal tegye még szebbé, és jobbá a kijelzőket. Az új ötletnek hála a képernyőkön ezentúl nem látszik majd a por, a kosz, de még az ujjlenyomatoknak is képes lesz ellenállni a kijelző.
Az alapelv a teflonbevonatú serpenyőkéhez hasonlít, mint mondták. Azonban ennyi magyarázattal meg kell elégednünk, ugyanis többet nem volt hajlandó elárulni az LG Philips a titokból.
Jó hír azonban, hogy már a jövő év elején megindul az ilyen technológiával készített panelek tömeges gyártása - avagy véget érni látszik a "tapimágnesek" kora.