A tesztlabort megjárt darab már ekkora tárhellyel bírt, a választható gyöngyház, fekete és borvörös színek közül pedig az utóbbit kapta. A színéből viszont nem láthatunk túl sokat, ha a gyárilag mellékelt bőrtokban hordjuk, amit úgy alakítottak ki, hogy még a csatlakoztatásnál se kelljen kivennünk a merevlemezt.
Az XD1 külseje tényleg figyelemreméltó, amit az USB-, eSATA- és tápellátás-csatlakozósor sem csúfít el. Ami a belsőt illeti, elégedettek lehetünk: a 2,5 hüvelykes noteszgépekbe szánt, 5400 fordulat/perces Seagate Momentus merevlemez csendben végzi a dolgát és nem is melegszik számottevően. Mindezekért a sebességből nem szükséges feláldoznunk semmit, ha a mostanság egyre több gépen megtalálható eSATA-csatlakozót használjuk. Ez esetben az olvasási sebesség 39–80 megabájt/másodperc, míg az írás 38–74 megabájt/másodperc, ami igen tempósnak mondható. Ezzel szemben az USB-től szokás szerint nem várhatunk sokat, azaz a meghajtó hozza az USB-s merevlemezektől elvárt és megszokott másodpercenkénti konstans 15 megabájtot írásban és olvasásban egyaránt.
Az XD1 tápellátása kizárólag USB-kapun oldható meg, azaz nem jár hozzá külön adapter, ami nagy kár, hiszen számos notebookon csak három-négy USB-aljzat található, amelyekből – ha nem eSATA-n csatlakozunk – az LG XD1 rögtön kettőt elfoglal. Figyelembe véve az LG XD1 minden tudását és képességét, a 39 ezer forintos vételár rendkívül kedvező a külső merevlemezek körében.