Motorola Droid Turbo
Abszolút csúcstelefont készített a Motorola, ami mellett minden más androidos mobil elbújhat. A Droid Turbo „mindössze” 5,2 colos kijelzője QHD felbontású, azaz 1440×2560 pixeles, ami 565 ppi-s értéket jelent. Mindehhez Snapdragon 805-os Soc jár 3,7 GHz-en, 3 GB RAM és 32 vagy 64 GB belső tárhely. A kameránál sem bízták a véletlenre, itt 21 MPixellel találkozunk, amivel akár 4K videókat is rögzíthetünk.
És aki azt hitte, itt a vége a felsorolásnak, most kapaszkodjon meg. Az XLTE modem mellett 3900 mAh-s akkumulátor került a Droid Ultra-ba, amivel 2 teljes nap az üzemidő, a mellékelt Turbo Charger pedig 15 perc alatt annyit tölt a telefonon, hogy az újabb 8 órát használható. Az OS Az Android 4.4.4, méghozzá néhány appot leszámítva a gyári Google verzió, de természetesen az 5.0-t is megkapja a telefon. A mobil legnagyobb gondja, hogy az amerikai piacra készült.
Gigabyte H81M Gaming 3
Már a gaming hardvereknél is elindult az „olcsósítás”, és erre kiváló példa a Gigabyte új lapja. Ezen a legolcsóbb LGA1150-es chipkészlet, a H81 dolgozik, aminél azért van néhány kompromisszum (például a PCIe ×16 csak 2.0-s). A micro ATX-es lap dizájnra szépen követi a G1.Gaming széria többi szereplőjét, de árban természetesen messze alatta van minden eddigi megoldásnak. Persze azért a minőségi komponensekre odafigyelt a Gigabyte, és külön jó hír, hogy sikerült Intel LAN vezérlőt integrálni a lapra. Sajnos a hangkodek nem ALC1150-es, hanem egy régebbi chip, a VRM sem éppen tuning-barát, a hűtőborba minimálisan kicsi és csak két DIMM foglalatot kapunk, ám ezekért mind-mind kárpótol a nagyon alacsony ár – hogy ez pontosan mennyi lesz hazánkban, még nem tudjuk.
Fitbit Surge
A Fitbit nem új szereplő az okoskiegészítők piacán, nagy tapasztalattal rendelkezik, ezért is számíthat sikerre a Surge-nél. Az okosóra az aktív életmódot élők (vagy legalábbis arra törekedők) kedvenc kiegészítője lehet 2015 elején, ugyanis nem korlátozódik a futásra és gyaloglásra, mindenféle sporthoz használható. Nyolc szenzorral (GPS is!) figyeli minden rezdülésünket – szó szerint, ugyanis az alvásunk minőségére is ügyel. Egy töltéssel egy hétig használható, háttér-világításos érintőkijelzője van és mindezért 249 dollárt kér a gyártó. Külön jó hír, hogy minden mobil platformmal kompatibilis (WP8.1-el is!).
Alienware Graphics Amplifier
Az igazán erős gamer laptopok árai valahol 400, de még inkább 500 ezer forint felett kezdődnek, igaz, ezért az árért cserébe tényleg nagyon erős és jól megépített gépeket kapunk. A kulcs itt a GPU, ami általában egy NVIDIA GeForce 8-as vagy 9-es szériába tartozó chip. Ezek elég erősek, de azért egy asztali GTX 980 még mindig sokkal jobb. Az Alienware új doboza egy speciális, USB+PCI Express csatlakozóval kapcsolódik a cég notebookjaihoz, az eredmény pedig nem más, mint asztali 3D teljesítmény. A dizájnos kockában egészen egyszerű belső rejtőzik: egy PCIe ×16 foglalat és egy masszív tápegység.
A gond mindössze a speciális csatlakozóval van, amilyet még csak az Alienware 13-as modellen találunk. A közlemény szerint a mostantól megjelenő Alienware gépeken megtalálható lesz ez a speciális csatlakozó, így egyre több notebookkal használható majd a Graphics Amplifier, amiért 300 dollárt kér a gyártó. Videokártya-típust szándékosan nem írtunk – ezt külön kell megvásárolni, csak arra kell figyelnünk, hogy hosszban beleférjen a dobozba és TDP-je ne legyen magasabb 375 wattnál.
Logitech Ultrathin for iPad® Air 2
Ha már vagyunk olyan szerencsések, hogy egy iPad Air 2-t sikerül beszereznünk, azt is illik megnézni, hogy milyen tokot és billentyűzetet választunk hozzá. A Logitech nem várt túl sokáig, máris piacra dobta a legújabb iPadekre szabott kiegészítőit. Ezek közül az Ultrathin érdekes igazán, mert egyrészt nagyon könnyű (327 gramm - könnyebb, mint az iPad Air 2), másrészt csak 6,4 mm vastag.
Ennek ellenére a Bluetoothos billentyűzet gombjai kényelmesen használhatók, a tasztatúra felső részén pedig egy speciális, mágneses helyre pattinthatjuk be tabletünket. Itt is találunk némi extrát, mégpedig azt, hogy a táblagép dönthető ebben a tartóban, ami nagy segítség. A Logitech még az üzemidőre is figyelt, és gyári adatok szerint akár 2 évig is használhatjuk az Ultrathin billentyűzet+okos tokot egyetlen töltéssel. Mindezt a tablethez képest elfogadható áron, 100 Euróért kapjuk meg.