Habár a Firefox OS még meglehetősen fiatal - és tesztünk alapján egyelőre még nem kellően kiforrott - operációs rendszernek számít, a Mozilla a jelek szerint agresszív terjeszkedésbe kezd platformjával. Erre vélhetően szükség is van, mivel a számítások szerint 2020-ra 30 milliárd internetre kapcsolt eszköz lesz világszerte, háromszor annyi, mint napjainkban. Az alapítvány reményei szerint a nyílt webes szabványokra épülő rendszerük lehet az okostévék, okostelefonok, táblagépek, okosautók és a fene tudja még milyen smart eszközök között a közös alap, nem a nagyok zárt platformjai, amelyek alkalmazásboltjaikkal röghöz kötik a felhasználókat.
A Las Vegasi CES szakkiállításon ennek érdekében a Mozilla is egy méretes sajtócsomaggal érkezett. Egyrészt bejelentették a táblagép fejlesztői programjukat, amely gyümölcseként optimális esetben már az év vége felé megjelenhetnek a Firefox OS alapú táblák és hibridek. Másrészt a legnagyobb képernyőt is megcélozzák, hiszen a Panasonic-kal való partnerségnek köszönhetően hamarosan a nappalikba költözhetnek az első Firefox-os tévék és más "okos képernyők".
Természetesen új rókás mobilokból sem lesz hiány: a ZTE például Vegasban leleplezte a második generációs Firefox OS generációját (az Open C és a kétmagos Open II termékeket), sőt a VIA Technologies tűzróka alapú PC-kel érkezett a szakkiállításra. A koncepció végső soron a Chrome OS újragondolásaként is felfogható.