A hagyományos=unalmas? Ez tévedés, különösen a CES-en bemutatott új notebookok fényében. Igen, a notebook ma már unalmas, hagyományos platform, de mégis régóta velünk van, mégpedig azért, mert jól használható, bevált és sikeres. És hiába tekint vissza szép múltra a notebook, van még hová fejlődni, amire kiváló példánk is van, sőt, rögtön több is. Az idei CES-en ugyanis bemutattak pár olyan notebookot, amely nem hibrid, nem számlálja a lépéseinket és nem ad virtuális valóságot, mégis lélegzetelállítóan jól néz ki, tovább bírja, erősebb, könnyebb és még hosszan sorolhatnánk az előnyöket.
Lenovo x1 Carbon
Az üzleti ultrabook-kategória nagyágyúja alapos frissítésen esett át, ezzel is ünneplendő a 100 milliomodik eladott ThinkPadot. A 14 colos ultrabook IPS-es FHD kijelzővel szerelt (a full HD a mai napig jobban használható ebben a méretben, mint az UHD közeli felbontások), Core i7-es PC, természetesen már Intel Broadwellre építve. A harmadik generációs Carbon PCIe SSD-t kapott, így jelentős gyorsulást tapasztalhatunk elődeihez képest is, továbbá a mérnökök növelték az üzemidőt, ugyanakkor megmaradt a strapabíró, karbon-ötvözet borítás és az 1,3 kg alatti súly. A gépet már januárban szállítják (USA), 1250 dolláros kezdőáron.
Dell Alienware
Szakítva az ultrabookok világával el is érkeztünk a legújabb gamer notebookig, amelyet az Alienware mérnökei pakoltak össze a legújabb komponensekből. Ugyan az új Alienware gépek, a 15 és a 17 colos is kicsivel vékonyabbak lettek, továbbra is nehézsúlyú versenyzők. A fém és karbonszálas ház kellően masszív, belül pedig még az erősebb, 4. generációs Intel platformot találjuk (A Broadwell változatok később kerülnek piacra). A billentyűzet háttérvilágítása 10 zónára osztva szabályozható, és akinek nem létszükséglet a 120 fps, akár 4k-s kijelzővel is kérheti új notebookját. A gamer notebookok AMD Radeon és NVIDIA GeForce GPU-kal is kérhetők, és ahogy a Dell ígérte, már mindegyik Alienware gépen ott virít az Alienware Graphics Amplifier port, így ha sok a pénzünk, akár asztali GTX 980 3D teljesítményt is adhatunk notebookunkhoz. A gépek már rendelhetők 1200 dollártól felfelé.
Dell XPS 13
Még egy pillanatra maradnánk a Dellnél, méghozzá egy 13 colos XPS modell miatt, amely lélegzetelállítóan jól néz ki. Ezt annak köszönheti, hogy sikerült nagyjából teljesen elhagyni a kijelző körüli kávát (5,2 mm lett), így hiába a 13 colos, érintős, Quad HD+ felbontású panel, a gép mérete a 11 colos notebookokéval azonos. Mindehhez akár 15 órás üzemidő és 1,1 kg-so súly tartozik természetesen fémborítással. Belül az 5. generációs Broadwell platformot találjuk 4/8 GB RAM-mal és SSD-vel, így a teljesítménnyel sem lesz gondunk. A vékony káva ellenére a webkamera nem maradt ki, ráadásul az ár egészen barátságos, 800 dollárról indul (FHD kijelzővel).
MSI GT80
Az MSI a CES-re GT80-as, formabontó notebookjával érkezett. Ez a gamer laptop ugyanis mechanikus billentyűzetet kapott, megfelelő háttérvilágítással. A belső kifejezetten erős, ugyanis a full HD kijelzőt két darab, SLI-be kötött GTX 980M hajtja meg és a gép többi komponense is hasonlóan csúcskategóriás.
ASUS Transformer Chi
A szupervékony, ultrahordozható hibridek piacát kívánja uralni az ASUS, ezért háromféle Chi gépet is bemutatott. A legnagyobb a Chi T300, mely 12,5 colos, mégis WQHD felbontású érintőkijelzőt kapott, belül pedig Intel Core M dolgozik SSD-vel és akár 8 GB RAM-mal.
A kettészedhető gép mindössze 1,4 kg, tabletként pedig csupán 720 g, vastagságban pedig 16,5, illetve 7,6 mm. A másik két modell 10,1, illetve 8,9 colos és Atom SoC-re épül. A három gép érdekessége, hogy agresszív árazást kaptak, így a T300 699 dolláron nyit, a másik két gép pedig 399 és 299 dolláron.