A Tor hálózatot elsősorban a magánszféra védelmére, a biztonságos kommunikációra, a cenzúra kikerülésére találták ki. Sajnos a természetéből fakadóan az internetes bűnözők számára is megváltást jelent, hiszen ezen keresztül el tudják maszkolni saját magukat, a műveleteik során használt számítógépek internetes címeit.
A hálózati terhelésmegosztásra szakosodott CloudFlare most egy blogbejegyzésben rávilágított a probléma méretére. A vállalat szerint az általuk regisztrált, Tor kilépőpontokról érkező hálózati aktivitások 94 százaléka rosszindulatú, az elmúlt egy évben a kilépőpontok közel 70 százalékát jelölték meg kommentes spammelés miatt. A kilépőpontok olyan szerverek, amelyeken keresztül a Tor hálózatot használó számítógépek el tudják érni a szokásos internetet.
Sajnos a problémának nincs egyszerű megoldása, a fenti adatok kiválóan rávilágítanak arra, hogy miért tiltja le vagy korlátozza egyre több webhely a Tor hálózatról érkező látogatóit. A Wikipedia például nem engedi számukra a szócikkek szerkesztését, a Google rendszeresen CAPTCHA kódokkal bombázza őket, míg a Bank of America egyáltalán nem engedélyezi számukra a netbankba való bejelentkezést.
(Forrás: Ars Technica | Nyitókép: Anonymus9000)