A PC World és a megújult CineStar állandó rovatot indít, amelyben a legfontosabb aktuális filmpremiereket mutatjuk be nektek röviden, pusztán a tényekre és érdekességre szorítkozva.
Ezen a héten öt alkotás mutatkozik be a hazai mozikban:
Amerikai mesterlövész (American Sniper)
Clint Eastwood ismét a kamera rendezői oldalán keresztül szemlélte a világot, illetve azon belül Chris Kyle, a profi mesterlövész életét, akiről a sokoldalú Bradley Cooper (Napos oldal, Másnaposok, Csúcshatás) főszereplésével forgatott egy több mint kétórás drámát a háború borzalmairól Amerikai mesterlövész címmel. Morális kérdések röpködnek egész idő alatt, akárcsak a golyók: Kyle hős volt vagy éppen tömeggyilkos? Diadal, amit véghezvitt vagy mészárlás? A stáblistáig elválik.
A fekete ruhás nő 2. – A halál angyala (The Woman in Black 2: Angel of Death)
Susan Hill vérfagyasztó regényéből 2012-ben készített adaptációt A barlang 2 írója, akkor Harry Potter megtestesítője, Daniel Redcliffe életéért izgulhattunk egy fekete ruhás nő által kísértett házban, azonban most itt a negyven évvel később játszódó folytatás, amelyben valószínűleg nyolc gyerek és két tanítónő jut a horrorfilmek áldozatainak sorsára, válogatott halálnemekben. A fekete ruhás nő nem válogat, viszont a frászt hozza mindenkire, aki vevő erre a műfajra.
Kéjlak (The Loft)
Öt férfi (többek között Karl Urban, James Marsden és Wentworth Miller), akiknek megvan mindenük, azonban a gondtalan élet ellenére – vagy talán éppen azért - közösen kibérelnek egy csajozós lakást, ahová szeretőiket hordják fel, ám egyik reggel egyikőjük egy halott lányt talál a titokban tartott kéjlakban. Természetesen azonnal megindul a nyomozós, elvégre bárki felnyomhatta őket vagy talán éppen valamelyikük felesége elégelte meg a kicsapongást. Ki tudja? Hát minden néző, aki jegyet vált a 2008-as belga thriller hollywoodi feldolgozására.
Vadon (Wild)
Sok manapság a megtörtént esetekről szóló bestsellereken alapuló adaptáció, de csúnya lenne elkövetni azt a hibát, hogy az Oscar-díjas Mielőtt meghaltam rendezőjének (Jean-Marc Vallée) új filmjét csak egy újabb életrajzi drámának soroljuk be, ugyanis Rheese Witherspoon élete legmeggyőzőbb alakítását nyújtja. A legtöbbször limonádékban felbukkanó szöszi ezúttal egy Cheryl nevű fiatal nőként gyalogol több mint 1500 kilométert az Egyesült Államok nyugati partvonalán, hogy maga mögött tudja a gondokat.
Liza, a rókatündér (Liza, the Fox-Fairy)
Ha voltál mostanában moziban, nyilván találkoztál már egy új magyar film promóciójával, amely a Magyar Filmalap támogatásának köszönhetően készített el az elsőfilmes Ujj Mészáros Károly: ez a Liza, a rókatündér. Az abszurd romantikus komédiát meglepő módon a japán beütés jellemzi, hiszen főhősnője (Balsai Mónika), egy szerény ápolónő, aki rádöbben, hogy azért halnak meg körülötte a hozzá közel kerülő férfiak, mert egy elátkozott rókatündér. Első hallásra bizarrnak hathat a koncepció, de a trailer világossá teszi, hogy egy egyedi és szellemes projekttel van dolgunk, amely figyelmet követel magának.