Márciusban sajnos már másodszor kell gyászhírrel szolgálnunk, az e-mail feltalálójaként számon tartott Ray Tomlinson után ugyanis 79 éves korában Andy Grove (Gróf András) is elhunyt. Gordon Moore és Robert Noyce után Gróf András az Intel harmadik számú alkalmazottja, gyakorlatilag társalapítója volt. 1968-tól a cég vezető mérnökeként, 1979-től az elnökeként, 1987-től ügyvezető igazgatójaként, 1997-től pedig egy évig az elnökként és ügyvezető igazgatójaként dolgozott. 1998 és 2004 közt az igazgatótanács elnöke volt, utána pedig tanácsadóként segített be a cégnél.
Gróf András 1936-ban született Budapesten, 1956-ban Ausztriába, majd onnan az Amerikai Egyesült Államokba emigrált. A vegyészmérnöki tanulmányainak befejezése után az Intel két társalapítójához hasonlóan a Fairchild Semiconductor vállalatnál dolgozott. Az Intel négyes számú alkalmazottja egyébként szintén magyar, és szintén a Fairchildtól sikerült elcsábítani; Leslie L. Vadász irányítása alatt készült többek közt a legendás Intel 4004 mikroprocesszor is.
Andy Grove was one of the giants of the technology world. He loved our country and epitomized America at its best. Rest in peace.
— Tim Cook (@tim_cook) 2016. március 22.
Andy Grove hétfői halálának körülményeiről nem érkezett információ, ám a többek közt Steve Jobs által is példaképnek tartott férfi régóta Parkinson-kórban szenvedett. Grove kulcsszerepet játszott a jelenlegi formájában ismert számítástechnika, továbbá a Szilícium-völgy létrehozásában, az elvesztése szimbolikusan egy korszak végét jelenti a számítástechnikai iparban.