A mobiltelefonok evolúciója során a gyártók folyamatosan szem előtt tartották, hogy adott kereteken belül a lehető legkönnyebb konstrukciót állítsák elő.
A korai féltégla méretű eszközök esetén még valóban fontos szerepet játszott a legkisebb zsugorítás is, ám napjainkra már inkább a gyártók által erőltetett preztízskérdésként jelennek meg csupán az egyre vékonyabb és súlytalanabb készülékek. Az Acer is már jelen van egy ideje a telekommunikációs piacon, most pedig erőfitogtatásként a pehelysúlyú kategóriában is indítottak egy versenyzőt. A Liquid Jade névre keresztelt okostelefon néhány napon keresztül szerkesztőségünkben vendégeskedett, mi pedig megnéztük mire képes az alig több mint 100 grammot nyomó készülék.
Magával ragadó formavilág
Kétségtelen, hogy a dizájnerek rendesen odatették magukat a telefon külalakjának megálmodásakor, hisz a készülék igazán egyedi kinézete csak úgy vonzza a tekinteteket. A lekerekített formavilág a mobil esetében nem csupán a készülék éleinél jelenik meg, hanem a hangszórókat borító felületeknél, valamint a kitüremkedő kameramodul lencséinél is jelen vannak.
A készülék elülső oldalán egy 5 hüvelykes, HD felbontással megáldott, IPS megjelenítő találunk ,melyet GorillaGlass 3-as védelemmel egészített ki a gyártó. Sajnos az üveg minimális fényerőn eléggé tükröződik, így napsütésben kissé korrigálnunk kell majd az automatikusra állított háttérvilágításon, ha a kijelzőn felvillanó információkról szeretnénk tájékozódni.
Nem minden a külső
A készülék belsejét tekintve egy átlagos középkategóriás mobil tulajdonságaival bír, hisz a mobil működéséért egy négymagos, coreonként 1,3 GHz-es maximális órajel elérésére képes MediaTek processzor felel, mely a zavartalan és folyamatos működéshez elegendő ugyan ( sőt, az optimalizált UI-nak köszönhetően nem tapasztaltunk laggokat a tesztidőszak során), ám a komolyabb erőforrásokra vágyó alkalmazások már nem feltétlenül lesznek elégedettek a teljesítményével.
A telefon kamerája kissé kiemelkedik a fényes plasztik hátlapból, ám a készített felvételek minőségé csapán az átlagos szintet képes megütni. Normál körülmények között azért készíthetünk egészen jól sikerült fotókat is a telefon 13 megapixeles hátlap szenzorjának közreműködésével, ám ha kissé besötétedik még a viszonylag nagy teret bevilágító LED-villanó sem lesz igazán segítségünkre.
Ötletes foglalat
Adatkommunikáció terén a mobil a kötelező paraméterekkel rendelkezik csupán, éppen ezért a Wifi és a Bluetooth mellett felesleges egyéb metódusokat keresnünk az információátadásra. Jó hír viszont, hogy a készülék akár két SIM-kártya egyidejű kezelésére is képes.
Egy érdekes megoldást választott a gyártó a SIM-kártyák behelyezésére, ugyanis a készülék oldalán lévő slotból egy hosszabb sínszerű tálca húzható elő, erre kell felhelyeznünk a nano-kártyákat. A tálca két foglalata közül a másodlagosként megjelölt speciális kialakítást kapott, mely nem csupán egy SIM-lapka befogadására alkalmas, hanem microSD kártya behelyezését is lehetővé teszi. Sajnos a valószínűleg helyhiány szülte megoldás választás elé állítja a felhasználókat,hisz aki kevésnek tartja a 8 GB beépített memóriát döntésre kényszerül, hogy az extra tárhelyet vagy a második kártyáját használja majd.
A telefon 2100 mAh-s akkumulátort kapott, mely meglepően jól bírja a gyűrődést, az egy napos üzemidő még komolyabb használat mellett is könnyedén elérhető, ám ha kicsit visszafogottabban bánunk a mobillal egészen a 2 napos álomhatárig is kitolhatjuk a két töltés között eltelt időt.
Összegzés
Az Acer egy remek dizájnnal felvértezett, pehelykönnyű, középkategóriás készülékkel gazdagította a piacot, ám a 89 900 forintos ára kissé elrugaszkodottnak tűnik a képességeihez képest.