Az MIT robotika részlege egyre nagyobb áttöréseket ér el a fejlesztések terén, így mára földön, vízen és levegőben is vannak működő eszközeik, amelyek ellátják a feladatukat. Egyes csoportok olyan speciális megoldásokon dolgoznak, mint a levegővel működtetett elfújható robotkar, amelyet hamarosan remélhetőleg az orvostudományban is felhasználnak majd.
A legújabb találmányt nemrég mutatták be egy konferencián, az ötlettel két kutató állt elő. A tekegolyóhoz hasonlító eszközt nagy kikötőkben alkalmaznák, ahol hajók rakterét és rejtett részeit akarják átvizsgálni. A víz alatt közlekedő robot nem gerjeszt hullámokat vagy buborékokat, így képes tökéletesen elbújni a kíváncsi szemek elől. A meghajtás az alsó részben kapott helyet, így nem tud beakadni a növényzetbe, míg a felső rész teljesen vízálló, itt kapott helyet az elektronika.
A két kutató egy 3D nyomtató segítségével állította elő a robot prototípusát, így a költségek egyelőre elég magasak, de a csapat szeretné 600 dollár alá szorítani az eszköz vételárát. Ehhez azonban alacsony költségű tömeggyártásra lesz szükség, amihez további fejlesztésekre lesz szükség. A csapat jelenleg a vezeték nélküli töltés és a megnövelt akkumlátorkapacitás megvalósításán dolgozik.