Köztudott, hogy a robotok egyre több feladatot képesek ellátni - akár jobban, mint az emberek -, néhányan pedig már azt vizionálják, hogy elveszik a munkát és a megélhetést humán "vetélytársaik" elől. Ebben a cikkben nem kívánunk igazságot tenni, sem mélyenszántó bölcsességeket hangoztatni, csupán megmutatjuk, melyek a legérdekesebb foglalkozások, amikkel már ma is elboldogul egy gép.
Cui Runquan kínai feltaláló 2013-ban készítette el a robotséfet, amiből azóta 3000 példányt értékesített. Elsősorban konyhai kisegítőnek ideális, elképesztő tempóban darabolja a tésztát (130/perc), ám alapanyagokkal emberi személyzetnek kell kiszolgálnia.
Az I-Fairy eredetileg recepciósnak és szórakoztató egységnek készült, azonban alternatív felhasználási módját is kitalálták. Egy robotikával foglalkozó pár esküvőjén Japánban ő szolgált ceremóniamesterként még 2010-ben.
RIDC-01 porszívóként és projektorként kezdte pályafutását, majd recepciós állást kapott a Aizu Chuo kórházban. 2006 óta segíti a látogatók dolgát azzal, hogy kivetíti a keresett részleghez vezető útvonalat a falra.
Franciaországból származik Wall-Ye, akit kamerával, szenzorokkal, hálózati kapcsolattal és egy speciális szoftverrel is felszereltek. A szőlő közé beengedve segít a gazdáknak a termés monitorozásában, a metszésben, de akár még a szedésben is.
Végezetül pedig íme a bizonyíték, hogy a legősibb szakmát is képes elvégezni a gép. Bár a hús-vér hölgyeknek még nem kell félteniük ezt a fajta megélhetési formát, Roxxxy és társai már nem egy férfit szolgálnak teljes odaadással.
Aki pedig inkább robotkutyáról vagy éppen érzelemfelismerő bolti eladóról olvasna, kattintson bátran.