Az MIT mérnökei az utóbbi időben különösen sokat foglalkoznak robotokkal, a legtöbbjük ráadásul nem a már jól megszokott formulákat követi, hanem valami teljesen újszerűvel akar előállni. Az év elején már bemutatták a világ első robothalát, most pedig újra a vízalatti világ inspirálta őket.
A most bemutatott eszköz leginkább egy polip karjához hasonlít, mind felépítésben, mind mozgásban. A robotkar 3D nyomtatóval készült teljes egészében szilikonból, még a motorok is, amelyek az üreges szerkezetű, részegységekre bontott robotkart hajtják. A működéshez levegőt pumpálnak a megfelelő kamrákba, így érik el, hogy a kar úgy hajoljon és menjen előre, ahogy szeretnék.
A kutatók szerint a hajlékony robot sokkal könnyebben végzi majd a feladatát mint fémből készült társa, különösen akkor, ha az emberi testen belül kell helytállnia. A robotot elsősorban laboratóriumi munkára tervezik, de a tervek szerint akár komolyabb műtétek is megelőzhetőek lennének vele. A robot második generációs változata jelenleg is fejlesztés alatt áll, ez már ujjakat is kap, hogy képes legyen a fogásra.