Hirdetés

A madarak "visszafejlesztésével" éltre kelthetnénk a dinoszauruszokat



|

Legalábbis ezt állítja az Oxfordi Egyetem egyik neves biokémikusa, aki a The Telegraphban fejtette ki kapcsolódó elméletét.

Hirdetés

Nem valószínű, hogy a fosszíliákból kivont DNS-minták felhasználásával új életre kelthetjük a dinoszauruszokat, de egy brit biokémikus szerint van más módja is a rég kihalt „őshüllők” feltámasztásának: mégpedig a madarak DNS-ének „visszapörgetése”.

Dr. Alison Woolard, az Oxfordi Egyetem professzora egy, a The Telegraph csütörtöki számában megjelent cikkében azt írta, a ma élő madarak egyes génjeinek azonosításával és módosításával a kutatók rekonstruálhatják a dinoszauruszok genomját.

„Tudjuk, hogy a madarak közvetlen leszármazottai a dinoszauruszoknak, ahogy ezt azoknak a kövületeknek a hiánytalan sorozata is bizonyítja, amelyek segítségével a Velociraptortól vagy éppen a T-Rextől a mai madarakig követhetjük végig a családfa evolúcióját” – érvelt Dr. Woollard.

Hirdetés

A kutató hangsúlyozta, ez az evolúciós rokonság arra utal, hogy „mélyen a mai madarak DNS-ében eltemetve ott vannak azok a kikapcsolt gének, amelyek a dinoszauruszfélék jellegzetességeit is meghatározták.”

Mint írta, valamennyi állat és növény rokonságban áll egymással, hiszen minden földi élőlény egyetlen, cca. 1,6 milliárd évvel ezelőtt élt közös őstől származik. „Elméletben a madarak és a dinoszauruszok közötti genetikus kapcsolatról szerzett ismereteink segítségével »modellezhetnénk« egy dinoszaurusz genomját” – jelentette ki Dr. Woollard.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.