Az elmúlt néhány évtizedben a digitális mozgásrögzítő (motion capture) technológia meglehetősen hosszú utat járt be, napjainkra pedig az egyik leggyakrabban alkalmazott filmes eszközzé vált.
Sajnos a rögzítési folyamat meglehetősen macerás, hisz a színészek testére több száz apró markert kell elhelyezni (mely alapján a szoftver képes beazonosítani a megjelölt testrész pozícióját) a megfelelő adatok begyűjtéséhez. Pittsburgh-i tudósok azonban alternatív megoldásként megalkották a Panoptic Studio-t, melyet tulajdonképpen egy hatalmas, kamerákkal felszerelt kupolaként írhatunk le. A bura belsejét 480 kamera pásztázza, így rendkívüli részletességgel képes visszaadni a belé helyezett tárgyak, vagy élőlények mozgását.
Az összetett rendszert tervezésekor törekedtek a takarékosságra is a készítők, így egy időben nem dolgozik az összes felvevő, egy beépített szoftver ugyanis képes kiemelni és elkülöníteni a mozgást végző objektumot, ez alapján pedig csupán a legjobb látószöget garantáló szenzorok aktiválódnak. Bár a rendszer fejlesztése még meglehetősen korai stádiumban van már a mostani eredmények is részletesebb adatokat kínálnak, mint bármilyen aktuálisan használt mocap technológia.