Az Androidban egyszer még a képernyőkép készítése is lehetetlen feladat volt, mára azonban szerencsére igen egyszerűen megoldható az a feladat, hogy felvegyük egy videóra a kijelző tartalmát. A Lollipopban a Google lehetővé tette az appok számára, hogy bármit felvegyenek a képernyőről. Ez különösen hasznos lehet például útmutatók gyártásakor vagy bemutatóknál, hibajelentések készítésénél.
Jó és ingyenes
Természetesen ilyen célszoftvert ingyen is találunk, méghozzá nem is rosszat. Az AZ Screen Recorder például a jobbak közül való, és a Google Play Áruházából nagyon egyszerűen, egyetlen gombnyomással telepíthető.
Az app installálása és elindítása után egy kicsi menüsáv jelenik meg a képernyő közepén. Erről lehet kezdeményezni a felvétel indítását, továbbá innen lehet megnézni a korábban rögzített anyagokat, megnyitni a program beállításait vagy bezárni az egész appot.
A beállításokban különféle funkciókat rendelhetünk az érintésekhez, és például így lehet engedélyezni vagy letiltani a mikrofont, vagy éppen időkorlátot beállítani a felvételnek, módosítani annak a minőségét. Az időkorlátnál bármekkora időtartam megadható, de akár a képernyő kikapcsolásával is megoldható a feladvány.
Könnyű használni
Videó rögzítésekor a kijelző jobb alsó sarkában megjelenik egy villogó piros fény, innen tudjuk, hogy megy a felvétel. Egy sima érintés szünetelteti a felvételt, míg egy dupla érintés meg is állítja azt teljesen. Amennyiben végeztünk vele, akkor az elkészült videót úgy tudjuk megosztani, mint bármilyen más anyagot vagy videót a készülékről. Természetesen a közösségi oldalakra is fel lehet őket tenni.
Opcionálisan egy lebegő gombot is lehet használni a kijelző sarkán, ami szintén a felvételek szüneteltetésére és leállítására hivatott. Sajnos ez a kész, végleges videóban is látszik, így érdemes inkább a másik módszerre támaszkodni - ennek ellenére dicséretes kiegészítés.
Az AZ Screen Recorder használatához nem szükséges rootolt készülék, és a program ráadásul teljesen ingyenes. Sok hasonló alkalmazással ellentétben nem rak vízjelet a kész videókra. Az extrák közé sorolható, hogy a legutóbbi frissítéseknek hála már rajzolni is lehet a kijelzőre, illetve megvágni az elkészült anyagokat.
Ti használtatok már hasonló programot? Melyik a kedvencetek?