Bárkivel előfordulhat, hogy a gépén valamiért nem olyan gyors és erős egy böngésző, mint szeretné. Ha nincs egyértelmű ok a háttérben, akkor elképzelhető, hogy jobban járunk egy másik szoftverrel. A böngészők cseréje sosem volt nagy dolog, azonban manapság már nem is annyira egyszerű ez a feladvány. Egyre több kiegészítőt telepítünk ezekhez az alkalmazásokhoz, a mobilunkra szinkronizáljuk az adatokat és az előzményeket, és a Chrome-nál még asztali appokat is futtatunk. Mit kell tehát megfontolni a váltás előtt? Mutatjuk.
A szinkronizálás
Az eszközök közötti váltáshoz elengedhetetlen, hogy a böngésző szinkronizáljon az egyes platformok - és így az egyes kütyük - között. Minderre pedig nem csak a Chrome képes (Windowson, Androidon és iOS-en). A Firefox például egy Sync nevű szolgáltatással biztosítja a szinkronizációt a különböző készülékek között (Windowson és Androidon is), míg az Operánál ugyanezt Linknek hívják (Androidon, iOS-en és Windows Phone-on is működik). Sajnos ha valaki Safarit használ egy iPhone-on, akkor a szinkronizálási lehetőségek korlátozottabbak Windowsra, de az iCloud a kedvenceket eljuttatja az Internet Explorerbe.
Könyvjelzők
Nem sok értelme van egy böngészőnek, ha nem tudjuk benne használni a hosszú idő alatt összegyűjtött könyvjelzőinket. Szerencsére ez a probléma igazán könnyedén megoldható, ugyanis a kedvencek mozgatása az egyes szoftverek között egyszerű feladat. Egy korábbi cikkünkben részletesen is foglalkoztunk ezzel a témával. Ebből az írásunkból kiderül, hogyan lehet gyorsan és egyszerűen átköltöztetni a könyvjelzőket.
Kiegészítők
Gyakorlatilag mindenkinél lesz néhány kiegészítő telepítve a böngésző alá, beszéljünk a Chrome-ról vagy éppen a Firefoxról. Mielőtt átvándorolnánk egy másik szoftverre, bizonyosodjunk meg róla, hogy az igazán fontos beépülőket ott is megkapjuk - például az Evernote addonját vagy egy jó jelszókezelőt.
Sajnos előfordulhat, hogy a váltás egyben arra is rákényszerít minket, hogy a beépülők között egyik-másikról lemondjunk vagy alternatívát keressünk ezek helyett.
Természetesen sok más dolgot is meg lehet fontolni a böngésző lecserélése előtt, azonban azok többsége már a használati szokásokhoz és a kezelőfelülettel kapcsolatos igényekhez kötődik. A legfontosabb, hogy gördülékenyen használhassuk a választottunkat minden platformon, illetve lehetőleg ne kelljen lemondanunk sem a kedvencekről, sem a beépülőkről.
Ti melyik böngészőt használjátok?