Időnként muszáj alaposan szemügyre venni a PC-t, az okostelefont és a táblagépet, és megtakarítani ezeket a portól, kosztól, zsírtól és bármi egyébtől, ami remek táptalaj lehet a baktériumoknak - ezek persze az egészségünkre is ártalmasak lehetnek. Ma már felesleges azt emlegetni, hogy a vécé tisztább egy konyhánál, hiszen manapság egy átlag okostelefon messze több baktériummal van tele, mint a vécéülőke.
Mivel elkerülhetetlen, hogy az elektronikai eszközök közelében néha együnk is, ezért különösen fontos, hogy rendszeres időközönként takarítsuk meg a tabletet, a PC-t, a laptopot, a billentyűzetet, a tévét és a konzolt is.
A víz ereje
A kijelzőket és a készülékek burkolatát a legegyszerűbben és a leghatékonyabban egy mikroszálas törlőkendővel és vízzel tudjuk megtisztítani. Persze adódhatnak helyzetek, amikor ez már kevés. Ilyenkor vagy speciális tisztítófolyadékot, esetleg habot vásárolunk, vagy egyszerűbb és hatékonyabb megoldásként 50:50 arányban keverünk össze a takarításhoz vizet és ecetet. Ez a zsírral szemben is kiemelten hatékonyan működik.
Nem árt persze vigyázni a tisztogatásnál, hiszen ha túl erősen nyomjuk a képernyőt, akkor a panel akár meg is sérülhet. Ugyancsak nem szerencsés pamut törlőkendőt használni, bármilyen puha is a kezünknek. Ezen kívül a speciális bevonatoknál alaposan meg kell fontolni a tisztítószerek használatát, ugyanis ha nem megfelelőt választunk, kárt tehetünk az ujjlenyomatok ellen felhordott védőrétegben. Nem szabad háztartási tisztítószereket sem használni, ezek jó eséllyel ugyanis kárt tesznek az érzékeny eszközökben. A megfelelő folyadékokat pedig jobb a mikroszálas kendőre permetezni, mintsem közvetlenül az eszközökre.
Ki kell kapcsolni
A komolyabb takarítás előtt nem árt minden eszközt kikapcsolni. A billentyűzeteknél az alapos takarítás még komolyabb munka lehet, hiszen valószínűleg a gombok többségét is le kell pattintani a helyéről. Ezután érdemes bevetni a porszívót, amely egy asztali PC belsejében is kiváló szolgálatot tesz időnként. A nagyon makacs koszhoz és porrétegekhez elengedhetetlen lesz a sűrített levegő használata - persze a porszívó csöve jó, ha közel van, különben csak szétterül mindenen ami odagyűlt, vagy még rosszabb esetben belélegezzük.
Ti milyen gyakran törlitek át a kijelzőiteket? Hogyan takarítjátok a PC-t?