Az okostelefonok egyre jobbak és erősebbek, de az üzemidő terén csak néhány modell van, ami valóban kielégítő teljesítményt tud nyújtani. Éppen ezért legutóbb már megmutattunk néhány általános trükköt, amelyeket követve az androidos készülékekből a lehető legtöbbet lehet kihozni, ha üzemidőről van szó. Most adunk néhány újabb tippet, amikkel ez az idő maximalizálható.
Kapcsold ki, amire nincs szükség
Bluetooth, LTE, GPS, NFC - a különféle rádiók sokszor igen le tudják húzni az akkumulátort, így a használatuk minimalizálása értelemszerűen megnöveli az üzemidőt. Aki rászokott, hogy akkor is bekapcsolva tartja mindet, amikor nincs rájuk szükség, annak fölöttébb hasznos kikapcsolni ilyen esetben, amit lehet. Az LTE lekapcsolása akkor lehet szükséges, ha a környék lefedettsége eleve nem a legjobb, míg a GPS lekapcsolása mindig, amikor nincs szükség helyalapú szolgáltatásokra.
Fedezd fel az energiatakarékos módokat
Manapság szinte minden okostelefonba építenek a gyártók különféle energiatakarékos módokat. Vannak olyanok, amelyek furcsa módon a teljesítmény látható visszaesése nélkül is képesek felpumpálni az üzemidőt - mint mondjuk a Sony Xperiák Stamina módja. Léteznek persze extrémebb megoldások is, a Samsung Galaxy S5 vagy Galaxy Note 4 ultra energiatakarékos módja például minden nem elemi funkciót és szolgáltatást letilt annak érdekében, hogy meghökkentően hosszú működést garantáljon.
Szabadulj meg az élő háttérképtől
Az élő háttérképek ugyan tetszetősek, de természetesen jobban igénybe veszik az akkumulátor erőforrásait is. Ha cél a hosszabb üzemidő vagy probléma van vele, akkor érdemes inkább megválni az animált hátterektől, és statikus képek választani helyettük.
AMOLED paneleknél érdemes megfontolni a sötét hátterek használatát is - az effajta kijelzők sötét színek esetén kevesebb energiát igényelnek a működéshez. Éppen emiatt a sötét témák és a sötét háttérképek egyaránt hozzájárulnak a képernyő kisebb fogyasztásához.
Nézd át a widgeteket
A widgetek szépek és hasznosak, de a főképernyőre rakásukkal nem érdemes túlzásokba esni: a teljesítményen és az üzemidőn is meglátszik egy idő után. A vizuálisan tündöklő widgetek, a folyamatosan frissülő szolgáltatások és hírolvasók szintén igénybe veszik a készülék erőforrásait.
A ti okostelefonotok meddig bírja egy feltöltéssel?